Prienuose įvyko „Vilties paukštės“ finalinis renginys

Lietuvos neįgaliųjų draugija, jungianti daugiau nei 60 asocijuotų narių visoje Lietuvoje (iš viso – per 15 tūkstančių žmonių su negalia), šiemet mini 35-erių metų jubiliejų. Anot draugijos pirmininko Igno Mačiuko, visus šiuos metus pagrindinis draugijos tikslas buvo ir yra padėti organizacijos nariams tinkamai atstovauti ir ginti savo narių teises rajoniniu ir nacionaliniu mastu bei skatinti ir užtikrinti žmonių, turinčių negalią, lygias galimybes.
Siekiant šio tikslo, didelis dėmesys skiriamas ir žmonių su negalia edukacijai, kultūrinei ir kitokiai bendrai veiklai. Tad siekdama įtraukti neįgaliuosius į kultūrinę veiklą, puoselėdama Lietuvos regionų savitumą ir kultūros tradicijas bei skatindama bendruomeniškumą, draugija jau ne vienerius metus organizuoja Lietuvos neįgaliųjų meno kolektyvų konkursą „Vilties paukštė“.
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet konkursas sulaukė didelio draugijos narių susidomėjimo, o lapkričio 14 dieną Prienų kultūros ir laisvalaikio centre įvyko finalinis konkurso etapas, kuriame dalyvavo visą spalio mėnesį šešiose skirtingose savivaldybėse vykusių atrankinių turų laimėtojai. Taigi, kaip pastebėjo renginio vedėja Zita Kuzminskienė, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras prisipildė žmonėmis, kurie visada geba rasti priežastį džiaugtis, stengiasi atrasti savo kelią į laimę ir kviečia visus kitus nepasiduoti bei su viltimi priimti gyvenimo dovanas.
Kasmet konkurso organizatoriai dalyviams parengia vis kitą temą, tad 2023-iaisiais, minint Klaipėdos krašto metus, finalinio konkurso dalyviai: Vilkaviškio r. neįgaliųjų draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Likimas“ (vadovė Irma Menčinskienė), Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Svajonė“ (vadovas Liutauras Milišauskas), Elektrėnų neįgaliųjų draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Žara“ (vadovas Ričardas Ramanauskas), Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos kvartetas „Kartos“ (vadovė Zita Kviklienė), Šiaulių r. neįgaliųjų draugijos moterų ansamblis „Viltis“ (vadovė Rasa Zelbienė) bei Kėdainių r. neįgaliųjų draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Gaja“ (vadovė Danguolė Barauskienė) bent po vieną dainą skyrė Klaipėdos kraštui.
Nors renginys patiems dalyviams yra tikra muzikos šventė bei puiki galimybė parodyti save ir pamatyti kitus, konkurse nugalėtojas būna tik vienas, tad dalyvių pasirodymus vertinusios komisijos (Prienų rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas, kompozitorius Rimantas Šiugždinis, Prienų „Žiburio“ gimnazijos muzikos mokytoja ekspertė Roma Ruočkienė bei Prienų kultūros ir laisvalaikio centro chorvedė Aldona Šyvokienė), sprendimu šiemet 1-osios vietos nugalėtoju tapo Šiaulių r. neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Viltis“. Apdovanoti ir antrą vietą iškovojęs kvartetas „Kartos“, ir trečiosios vietos laimėtojas – „Likimas“ iš Vilkaviškio neįgaliųjų draugijos.
Prienų kultūros ir laisvalaikio salėje gausiai susirinkusius dalyvius pasveikinti atvyko ir Prienų rajono savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė, Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas, savo pasirodymus konkursantams dovanoję Prienų neįgaliųjų draugijos ansamblis „Nemunaičiai“ (vadovas Vidas Jundzila) bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Prienų skyriaus vokalinis ansamblis „Puriena“ (vadovė Onutė Matusevičiūtė). Na, o šventinį renginį vainikavo grupė „Žemaitukai“.
Renginį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Neįgaliųjų reikalų departamentas. Pasak Lietuvos neįgaliųjų draugijos renginių organizatorės Saulės Vėjelienės, „Vilties paukštė“ kasmet sulaukia labai daug susidomėjimo. Ir šiemet Prienų kultūros ir laisvaikio centro salė vos talpino norinčius dalyvauti koncerte. Tai rodo, kad tokie konkursai reikalingi, žmonės su negalia, dalyvaudami įvairiose veiklose, taip pat ir kultūrinėse, jie jaučiasi mažiau vieniši, mažėja jų atskirtis.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Tai, kas išaugina.... Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *