Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre „Ieškokite moters“ ir „Nesibaigiančios vasaros“

Jau antrą savaitę visi užsukusieji į Jiezno kultūros ir laisvalaikio centrą turi progą susipažinti su įdomia dviejų šaunių moterų – Laimos Butkienės ir Ramunės Vrubliauskienės – parengta paroda. Jiezniškė Laima ekspozicijoje „Nesibaigianti vasara“ pristato džiovintų augalų koliažus, o viešnia iš Vilniaus Ramunė kviečia susipažinti su jos sukaupta porcelianinių lėlių kolekcija.
Jau pats kolekcijos pavadinimas „Ieškokite moters“ (Chercher la femme – pr.) kalba apie tai, kad į Ramunės Vrubliauskienės namus iš įvairių šalių atkeliavusias lėles gaubia paslapties šydas ir romantika.
Pasak kolekcininkės, kiekviena lėlė turi kažką nepaprasto, liudija apie moteriškumą, eleganciją ir asocijuojasi su vienu ar kitu personažu. Parodos autorė tiki, kad ir parodos lankytojai, įsižiūrėję į vieną ar kitą lėlytę, joje įžvelgs sau artimą veidą. Visos Ramunės Vrubliauskienės lėlės, meiliai besiglaudžiančios, nes jų jau 200, turi vardus, kurių dauguma yra artimi istorinėms asmenybėms. Tad tarp Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre jaukiai laikinai apsigyvenusių lėlių ieškokite ir Anos Kareninos, ir Karalienės Margo, ir Napoleono Džozefinos bei kitų žymių moterų, vyrų ir vaikų prototipų. Jeigu ne pagal epochos aprangą, būdingus akcentus, tai pagal profesijas, pomėgius. O gal jūsų vaizduotė toms pačioms figūrėlėms suteiks visai kitus vardus? Bus dar įdomiau, nes vienas iš parodos tikslų – ieškoti savo veido.
Laimos Butkienės jiezniškiams pristatinėti nereikia. Jos, kaip kūrėjos, ranka jaučiama visuose renginiuose ir ši paroda – jau trečia. Vienoje iš jų savo darbus miela Laima eksponavo kartu su seserimi. O šį kartą, prisimindama vasarą, ji pasirinko koliažo techniką. Spalvingi paveikslai – tai ant drobės, servetėlių, austinių rankšluosčių savo vietą radę džiovinti augalai. Kiekviena kompozicija savita, žaižaruojanti netikėtais deriniais ir spalvomis.
Idėjų ir kūrybinės fantazijos nestinganti kūrėja ir parodų atidarymo dieną jiezniškiams ir iš kitų Lietuvos vietų atvykusiems bičiuliams surengė jaukią šventę. Gražia dovana tapo ne tik parodos, bet ir Laimos Butkienės pakviestų bičiulių Virginijos Tomkevičienės (Vėjūnės) ir Onos Delonienės skaitomos eilės bei šeimyninio Kiguolių dueto iš Miroslovo ir kauniečių ansamblio „Sma-ragdas“ dainos.
Koliažo ir porcelianinių lėlių paroda Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre veiks iki gruodžio 1 dienos. Nepraleiskite progos joje apsilankyti.
Beje, šiuo metu Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre gimsta ir daugiau gražių dalykų. Jau antrą savaitę vėlgi Laimos Butkienės iniciatyva bibliotekoje renkasi mezgėjų klubo narės. Čia mezgami žaislai, puošmenos ir kiti gražūs mezginukai, skirti artėjančioms didžiosioms metų šventėms.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *