Arkadijaus Vinokuro ir Aušros Chlevickaitės duetas atvyksta į Birštono viešąją biblioteką

Lapkričio 20–24 d. Lietuvoje vyksta suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi tinklai“, kviečianti susitelkti besimokančias bendruomenes bendrai veiklai. Birštono viešoji biblioteka ta proga organizuoja unikalius susitikimus su nepaprastai įdomiais žmonėmis, charizmatiškomis asmenybėmis, jų knygų pristatymus.
Lapkričio 21 d. (antradienį) 17 val. vyks Arkadijaus Vinokuro, aktoriaus, rašytojo, žurnalisto, bardo kūrybos vakaras – pašnekesiai, skaitymai ir muzika su labai įdomia, spalvinga, gilią ir įvairiapusę patirtį turinčia asmenybe.
Tą pačią dieną – lapkričio 21 d. (antradienį) 14 val. – vyks kūrybos vakaras su žurnaliste ir dailininke Aušra Chlevickaite-Vinokur ir jos knygos „Fuga“ (paaugliams) pristatymas. „Fuga“ – pirmoji A. Chlevickaitės knyga, kurioje apsvarstomi ypač aktualūs klausimai: kaip susipina virtualioji ir žemiškoji realybės, esant priklausomybei nuo kompiuterinių žaidimų, kaip tai paveikia tėvų ir vaikų santykius ir patį paauglio gyvenimą. Kiti fantastinės melodramos motyvai – muzikos poveikis vystant paauglių emocinį intelektą, ekologija. Knyga patraukli ir suaugusiesiems, kuriems rūpi bendravimo ypatumai su paaugliu. Iliustracijos šioje knygoje pirmą kartą Lietuvoje sukurtos naudojant dirbtinį intelektą.
A. Vinokuras išleidęs ne vieną knygą suaugusiesiems ir vaikams, ieškodamas įvairių turinio perteikimo formatų: tradicinių ir inovatyvių. Skaitytojų dėmesį gali patraukti autobiografinė fantasmagorinė knyga „Taksi Kristaus išpažintis“, intriguojanti knyga „Eroto glėbyje“, kurioje sudėtos 44 istorijos iš vedybinio gyvenimo, „Mes nežudėme“ vystomas pokalbis su 35 žydų žudikų vaikais ir anūkais, o „Tadas ir Misteris Arkadas: mano Lietuva“ – pirmoji Lietuvoje išleista knyga  apie Lietuvos istoriją eilėmis ir komiksais vaikams iki ketvirtos klasės. Rašytojas kuria ir atlieka savo kūrybos dainas.
A. Vinokuro gyvenimo kelias iš Kauno vingiavo į Švediją, iš Švedijos – į Lietuvą. Nuveikta labai daug darbų, kažin, ar būtų įmanoma visus išvardinti: kūrybinė ir pedagoginė veikla teatro srityje Skandinavijoje, ES, kitur; spektaklių pastatymai su vaikais, vaikams, suaugusiesiems 1976–1995 m.; vaidinimai teatruose, televizijose, gastrolės įvairiuose Europos miestuose ir teatruose ir t. t. Daugybe apdovanojimų įvertinta jo kūryba ir veikla: Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“, buvo nominuotas kandidatu „Metų tolerancijos žmogus 2006“ titului, įteiktas diplomas už „Prasmingą veiklą šviečiant jaunimą, skleidžiant tolerancijos ir pakantumo vertybes“ ir kt.
A. Vinokuro ir jo žmonos A. Chlevickaitės kūrybinis duetas lapkričio 21 d. atkeliauja į Birštoną, tad puiki proga pasinerti į jų pasaulį, pasibūti, pasišnekėti, pasiklausyti, sužinoti, pasisemti jų begalinio optimizmo, gyvybingumo, žinių ir išminties. Maloniai kviečia- me visus į unikalų kūrybos vakarą.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *