Prienų rajono medžiotojai Šv. Huberto dieną minėjo Raudonės pilyje

Prienų rajono medžiotojų bendruomenė nori pasidžiaugti, kad šių metų pradžia daugeliui Prienų rajono medžiotojų, galima drąsiai sakyti, buvo ypatinga. Atnaujinta Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (toliau LMŽD) Prienų skyriaus, kurio pirmininku vienbalsiai buvo išrinktas Edgaras Veingertneris, veikla.
LMŽD Prienų skyrių vienija 11 medžiotojų būrelių/klubų ir per 300 skyriaus narių. Vos tik atnaujinus veiklą, LMŽD Prienų skyriaus iniciatyva medžiotojai buvo pakviesti į paskaitą tema „Elninių žvėrių atranka“, kurią skaitė dr. Artūras Kibiša. Taip pat pirmininko, valdybos narių bei Seimo nario Andriaus Palionio iniciatyva rugsėjo 9 d. buvo suorganizuota Prienų rajono medžiotojų šventė, kuri vyko Siponių kaime, Siponių dvare. Šventė buvo rekordinė! Šaudymo į skriejančius taikinius rungtyje dalyvavo per 100 dalyvių, vyko gardžiausio patiekalo, gražiausio stendo konkursai. Medžiotojai ir jų artimieji galėjo išmėginti jėgas protmūšyje, taip pat netrūko smagių užsiėmimų ir mūsų mažiesiems, o viską vainikavo loterija, kurioje buvo daug gausių šventės rėmėjų įsteigtų prizų.

O dabar – apie šv. Hubertą
Lapkričio 3-ioji yra Šv. Huberto diena – dar vadinama Medžiotojų diena. Šią dieną nuo seno prasidėdavo medžioklės sezonas. Senaisiais laikais buvo pagerbiama lietuvių medžioklės deivė Medeina, o įsigalėjus krikščionybei, Medžioklės dienai suteiktas šventojo Huberto vardas. Lapkričio 5 dieną Raudonės pilyje vyko LMŽD renginys, skirtas Šv. Huberto dienos paminėjimui.
Renginio metu vyko daug socialinių akcijų, elnių kvieslių čempionatas, buvo skaitomos paskaitos medžioklės tema, kurias galėjo išklausyti ne tik medžiotojai, bet ir jų šeimos nariai, draugai bei visi renginio svečiai. Taip pat Huberto dienos minėjimo metu vyko sriubos virimo čempionatas, kuriame pirmą kartą dalyvavo ir LMŽD Prienų skyriaus medžiotojų virėjų komanda. Komandos kapitonas Edgaras Veingertneris, pagrindinis virtuvės šefas ilgametis m/b „Vyšniūnai“ narys Eimutis Zdanevičius, šventėje apdovanotas LMŽD Medeinos medaliu, komandos nariai iš m/b „Prienai“ ir m/b „Sakalas“ Regina ir Antanas Jankauskai, Darius Koklevičius, Osvaldas Stravinskas, Tautvydas Gelbūda ir Ramūnas Abramavičius. Prienų skyriaus komanda išvirė 60 litrų medžiotojiškos sriubos, kuria dosniai vaišino komisijos narius bei visus norinčius paragauti prienietiško šedevro. Respublikiniame sriubos virimo čempionate prieniškiams sekėsi visai gerai, užimta aukšta 7 vieta tarp dalyvavusių 22 komandų.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Prienų skyrius sveikina visus medžiotojus su medžioklės varant sezono atidarymu bei linki „Nei plauko, nei tauko!“.
Lietuvos medžiotojų
ir žvejų draugijos Prienų skyriaus informacija

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *