Dėkoju visiems už malonią bendrystę

Birštono onkologinių ligonių klubas „Viltis gyventi“, vadovaujamas Nijolės Dusevičienės, pakvietė visus pasidairyti po gretimą Aukštadvario kraštą. Kelionę vedė charizmatiškoji Rita Balsevičiūtė, Dzūkijos – Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos kultūrologė.
Kelionę pradėjome nuo Lepelionių piliakalnio ir vykome į Velnio duobę, kuri pasitiko mus puikiu vaizdu ir lietumi. Prisiklausėme apie visokius nuotykius šioje vietoje Škilietų miške ir čia įvykusį net Donato Katkaus koncertą.
Aukštadvario Navapolis buvo paminėtas 1371m. Kristaus atsimainymo bažnyčia pastatyta 1913 m. Tada susipažinome su Dominikonų vienuolynu ir vykome į Kartuvių/Šibos/ kalną. Pagonybės laikais čia buvo alkakalnis, o 1863 m. carinės armijos kariai čia korė sukilėlius. Aukštis virš jūros lygio – 170 m.
Žygimantas Senasis Aukštadvarį XVI a. padovanojo maskvėnui Liackiui, kuris apsikeitė dvarais su Malevskiais. Antano Malevskio brolis Simonas buvo universiteto rektorius.
XIX a. Aukštadvario dvaro šeimininku buvęs Antanas Malevskis buvo įkūręs labai gražų parką, į kurį atvykdavo paviešėti Vilniaus universiteto studentai, tarp jų – ir jaunas poetas Adomas. Mickevičius, kiti įžymūs to meto žmonės. Ąžuolas, po kuriuo A. Mickevičius mėgo rašyti eiles, pavadintas jo vardu. Šeimininkas rėmė sukilėlius, todėl būdami čia gražiai prisidėjome ir prie sukilimo metinių paminėjimo.
Įdomi Liepų pavėsinė – tankiai susodintos 20 liepų. Savininkai mėgdavo čia ilsėtis, vykdavo poezijos skaitymai. Visi prisiminėme upėtakių ūkį, nes ne kartą buvome čia šių žuvų ragavę.
Strėvos šaltinyje atsigėrę sveikatos vandens, užsukome pabendrauti į kavinukę, kur maloniai sušilome prie sultinio su kibinais.
Dėkojame Nijolei už kelionę, Tomui už gerą vežiojimą, dabar jau kitokiomis akimis, vykdami į Vilnių, žiūrėsime į Aukštadvario kraštą. Dėkui visiems už malonią bendrystę.
Nijolė Juozaitienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *