Atnaujintos ugniagesių patalpos Veiveriuose

Spalio 30 dieną Prienų rajono savivaldybės vadovams, Savivaldybės tarybos nariams, Veiverių seniūnijos ir bendruomenės nariams, svečiams buvo pristatytos atnaujintos Veiverių ugniagesių komandos patalpos.
Gaisrinės pastato renovacija truko beveik metus. Perdengus stogą, apšiltinus sienas, pasikeitė ne tik pastato išorė, ugniagesiai dėkingi ir už pagerėjusias darbo bei buities sąlygas. Suremontuotos budėjimo, asmens higienos patalpos, pakeistos grindys, nupirkti baldai poilsio kambariui ir virtuvėlei, sutvarkyta centrinio šildymo sistema, garaže įrengti pakeliami vartai. Patalpas aprodęs Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Jonas Kvietkauskas pasidžiaugė, kad per ketverius darbo metus jam pasisekė su kaupu išpildyti savo pažadus ir užtikrinti civilizuotas ugniagesių darbo sąlygas seniūnijų komandose.
Prieš dvejus metus Veiverių komandai nupirktas geresnio pravažumo, didesnės talpos automobilis „Iveco“, kuriuo ugniagesiai vyksta į iškvietimus, tačiau dar nenurašytas, savo progos laukia ir senutėlis „ZIL“. Tik pats seniausias 1988 m. „GAZ-53-12“ nuo 2020 metų neeksploatuojamas, jis užkeltas ant garbės pakylos kaip paminklas pasiaukojamam ugniagesių darbui.
Patalpas pašventino, ugniagesiams Dievo palaimos linkėjo Veiverių Šv.Liudviko parapijos klebonas Kęstutis Vosylius. Skriaudžių Šv. Lauryno parapijos klebonas Antanas Mickevičius palaimino naminės duonos kepalą, kurį Jonui Kvietkauskui į rankas perdavė Prienų ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Butkevičius. Ugniagesiai neretai atskuba į pagalbą ir ūkininkams, todėl jų vardu Veiverių komandai jis įteikė suvenyrą, simbolizuojantį ugnies sutramdymą.
Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Jonas Kvietkauskas padėkojo meistrams už kokybiškai atliktus darbus. Jo teigimu, pastato atnaujinimo darbai kainavo beveik 60 tūkst. eurų, lėšų iš biudžeto skyrė Prienų rajono savivaldybė. Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas teigiamai įvertino akivaizdžius pokyčius Savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje, anot jo, baigiamos remontuoti komandų patalpos, investuojama į technikos parko atnaujinimą, todėl atsiranda daugiau saugumo. Vicemerės Laimutė Jančiukienė ir Jūratė Zailskienė vietos ugniagesiams palinkėjo, kad jiems nedažnai reikėtų išvykti gesinti gaisrų.
Komandos narius pasveikino Savivaldybės tarybos nariai Daiva Macijauskienė ir Cezaras Pacevičius, seniūnas Vaclovas Ramanauskas ir jo pavaduotoja Audronė Lazdauskienė ir kiti svečiai. „Jei turi komandą, gali padaryti didelius darbus“, – akcentavo seniūnas, džiaugdamasis pasikeitimais, tuo, kad atnaujinto avarinės būklės gaisrinės pastato išvaizda jau nebeprimena septyniasdešimtaisiais pastatytų kolūkio dirbtuvių bei sandėlių.
Veiverių komandoje dirba devyni ugniagesiai, pagal amžiaus vidurkį komanda viena iš jauniausių rajone. Komandos skyrininkas Audrius Treigys pasakojo, kad aptarnaujamoje zonoje per metus registruojama maždaug 130 įvairių įvykių – periodiškai kyla gaisrai, tenka likviduoti eismo įvykių pasekmes, pagelbėti greitosios pagalbos medikams, policijai. Seniūnijos prašymu kapinės aprūpinamos vandeniu, prasidėjus kūrenimo sezonui, padaugėja iškvietimų dėl kaminuose užsidegusių suodžių.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *