Papuošėme senąsias Birštono kapines pačių gamintomis puokštėmis

Jau 21 metus Birštono meno mokyklos dizaino studija organizuoja Vėlinėms skirtą renginį „Papuoškime Birštono senąsias kapines“.

Šis renginys suburia tris skirtingo amžiaus kartas: vyresnieji, bočiai, vadovaujami Julijos Barutienės, moko puoselėti senąsias tradicijas, vidutinioji karta – tai mes, organizatoriai, ir jaunesnioji karta, kurią mes ugdome savo pavyzdžiu, yra lopšelio-darželio „Giliukas“ ir „Vyturėlis“ ugdytiniai. Ruošiantis mirusiųjų pagerbimo dienai, kartu su mokinėmis Vyte Vaitkevičiūte ir Mija Drūlyte vedėme keturias edukacijas Savivaldybės lopšeliuose – darželiuose, jų metu, padedant mažiesiems, pagaminome 120 Vėlinių kompozicijų. Joms naudojome floristines medžiagas: tujas, samanas, džiovintas gėles ir įvairių rūšių augalus, dirbtines gėles.
Vėlinių kompozicijų ruošinius iš samanų darėme Birštono meno mokykloje, gėlių atsinešė lopšelio-darželio ugdytiniai, o Dizaino studijos pagalbininkės jas priklijavo. Mums į pagalbą atėjo auklėtojos Vilma Šalčienė, Edita Bagdonienė, Dalė Domarkienė, Rita Sadauskienė (lopšelis – darželis „Vyturėlis“), Julija Gradeckienė, Joana Kliucevičienė, Miglė Kazlauskė, Dalia Garmuvienė.(lopšelis – darželis „Giliukas“). Kartu su šių darželių vaikučiais, auklėtojomis ir senjorais prieš Vėlines aplankėme senąsias Birštono kapines, ant apleistų kapų padėjome savo rankomis sukomponuotas puokšteles ir uždegėme žvakutes.

Renginyje dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, kuri šiltai atsiliepė apie kasmetinę trijų kartų akciją, padėkojo už atminties apie jau išėjusiuosius puoselėjimą.

Vilma Krasauskienė

Birštono meno mokyklos Dizaino studijos vadovė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *