Birštono TAU keliauja su rudeniu

Sakoma, kad ten, kur mūsų nėra, ir žolė – žalesnė, ir dangus – mėlynesnis. Spalio 18 d. Birštono TAU studentai nusprendė patikrinti šį teiginį ir išvyko į Žemaitiją. Žolė lyg ir nebuvo kitokia, bet dangus iš lietingo Birštone pasikeitė į saulėtą Plungėje. Jei ir pasirodė vienas kitas debesiukas, tai nulijo smagiai, kol mes klausėmės dvaro šeimininkės pasakojimo apie Oginskius ir jų šaunią giminę, dvaro ponų gyvenimo subtilybes ir bendravimo ypatumus. Kai išėjome iš puikaus dvaro kafijos išgėrę, pyragu pavaišinti, vėl radome saulutę ir linksmai telkšančias balas. Lietaus nupraustas parkas atrodė dar įspūdingesnis. Grožėjomės jo didingumu, puikiu išplanavimu, tilteliais.
Nuvykę į Babrungėnus, mėgavomės puikiais vaizdais ir „Iešnallės“ kaimo turizmo sodybos šeimininkų svetingumu bei nepakartojamu bendravimu su svečiais: šokome, dainavome, žaidėme ir ragavome žemaičių kastinį su bulvėmis bei kanapėmis, šonkauliukus su troškintais kopūstais. Net gaspadinės ašarų teko gurkštelėti.
Kol taip linksmai sėdėjome, pro langus matėme krintančius lietaus lašus, bet, keliaujant po Platelius, oras vėl mus lepino. Plateliuose apžiūrėjome puikius dvaro sodybos (XVII a. 2-oji pusė) pastatus – daržovių rūsį, jaują, oficiną, arklides ir svirną, pabuvojome Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje, aplankėme Platelių grafų brolio ir sesers Šuazelių kapą šventoriuje, viešėjome Platelių turizmo centre, apžvalgos aikštelėje grožėjomės nuostabiais vaizdais, klausėmės įdomių gidės pasakojimų.
Grįžome linksmai klegėdami, džiaugdamiesi puikia kelione, už kurią esame dėkingi mūsų kelionių organizatoriui Antanui Kisieliui, direktorei Nijolei Jakimonienei. Dėkojame Birštono savivaldybei už mūsų veiklų rėmimą. Kai pasisvečiuoji kitur, išsiilgsti namų, tačiau visos kelionės mus praturtina ir padovanoja daugybę puikių emocijų, neužmirštamų akimirkų, todėl grįžtame geresni ir turtingesni savo vidumi, galintys net ir rudens darganoje pamatyti grožį.
Asta Ferevičienė
Birštono TAU dekanė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *