Čia ir dabar, rytoj ir nuolat…

„BRANGUS GIMINAITI, neįsižeisk, kad taip kreipiuosi į Tave, Skaitytojau, Tavęs net nepažindamas. Kažkas yra pasakojęs, ir aš tuo tikiu… jeigu lietuviai imtų braižyti savo genealoginius medžius, kiekvienas neišvengiamai pastebėtų, kad jo medžio šaknys liečiasi su kito medžio šaknimis, o ano dar su kito… ir veši, ošia miškas, deginamas, kertamas per amžius, vėtrų laužomas, traukia gyvastį iš žemės stiprybės semiasi… patinka mums ar ne, gal prieš kieno valią, bet mes – giminės. Nedaug mūsų. Ir todėl Dievo įsakyta mums mylėti ir saugoti vienas kitą…“
Beveik prieš tris dešimtmečius taip jautriai ir prasmingai rašytojas Bronius Bušma savo knygos „Giminės“ pratarmėje kreipėsi į skaitytoją, o šiemet, spalio 6-ąją, Stakliškių ir Užuguosčio bibliotekų bibliotekininkių Danutės Potelienės ir Rasos Žvirblienės dėka rašytojas ir scenaristas su savo skaitytojais galėjo susitikti gyvai. Stakliškėse įvykęs susitikimas buvo skirtas ne tik prisiminti seniai išleistą knygą, virtusią populiariu serialu, bet ir naujos knygos „Giminės. Taip jie jas kūrė“ pristatymui.
Popietė prasidėjo „Giminių“ serialo ištraukos peržiūra. Pažįstamų, jau šviesios atminties aktorių veidai – Leonardo Zelčiaus, Gedimino Girdvainio, Antano Šurnos, Rimgaudo Karvelio ir kiti – susirinkusius Stakliškių seniūnijos salėje sugrąžino į praeitį, kai šis serialas dėl savo populiarumo apkeliavo visą Lietuvą.
Bronius Bušma popietės metu dažnai minėjo kūrybinės grupės narių pavardes – Sauliaus Vosyliaus, šviesios atminties Arvydo Ilginio, Tomo Leiburo. Prisiminė, kad „virtuviniuose“ kūrybos užkulisiuose būta visko, bet meninė išmonė visada nugalėdavo – serialas tapo tautos savastimi, o daina „Giminės“ ir dabar tebeskamba per šventes ar giminių susibūrimuose. Ne veltui atsirado ir prekės ženklas „Giminių“ – kai kurie maisto produktai, buities daiktai ir dabar vadinami šiuo vardu.
Svečio vaizdinga kalba, praturtinta Jo aktorinių gebėjimų, kaustyte kaustė visų dėmesį. Susitikimo laikas prabėgo nepastebimai – lyg viena akimirka, lyg ilgai laukta, dar nematyta „Giminių“ serialo serija, kuriama čia ir dabar, rytoj ir nuolat…

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *