Prienuose rekonstruojamas dar vienas apleistas pastatas

Į naujos architektūros daugiabutį virsta dar vienas ilgai stovėjęs apleistas pastatas Birutės gatvėje.
Vis labiau populiarėjantis nekilnojamas turtas (NT) Prienuose patraukia ne tik vietinių, bet ir užsienyje gyvenančių lietuvių dėmesį. Dar nebaigtame rekonstruoti daugiabučio projekte „Birutės 9“ rezervuojamų butų skaičius sparčiai auga, o tokio NT populiarėjimo Prienuose priežastys – įvairios.

 

Traukia geros sąlygos nuolatiniam gyvenimui

Remiantis Registrų centro duomenimis, 2022 metais NT sandorių rinka Lietuvoje buvo kuklesnė nei prieš tai buvusiais metais, tačiau Prienų rajono savivaldybėje parduotų butų kiekis, palyginti su ankstesniais metais, netgi padidėjo.

Prienų rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos Dalios Joneliūnienės teigimu, Prienų miestas pirkėjus ir vystytojus traukia dėl įvairių priežasčių. „Prienai yra strategiškai geroje vietoje, maždaug Lietuvos centre, sankirtoje valstybinių kelių, o tai reiškia gerą susisiekimą su kitais miestais – Marijampole, Alytumi, Kaunu, Birštonu, Vilniumi“, – teigia specialistė.

Pasak D. Joneliūnienės, dar viena augančio susidomėjimo priežastis yra sveikam gyvenimui palanki aplinka. „Prienuose nėra gamyklų ir aplinkos užterštumo“, – komentuoja skyriaus vedėja. „Geriau, nei gyventi periferijoje“, – teigia Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja.

NT brokerės Gintarės Genevičienės teigimu, pirkėjams svarbus ir geras susisiekimas su miesto centru, laisvalaikio zonomis, pramogų erdvėmis, taip pat traukia ir netoliese esantis Birštono kurortas. Komentuodama susidomėjimo daugiabučiu „Birutės 9“priežastis, brokerė priduria, jog pirkėjus šis projektas domina ir dėl gražaus kraštovaizdžio – Nemuno vingio, miško peizažo.

Domisi pirkėjai iš visos Lietuvos

Brokerė Gintarė Genevičienė teigia, jog projektu „Birutės 9“ domisi ne tik prieniečiai, bet ir kitų miestų gyventojai. Pasak jos, priežastis, kodėl butais domisi klientai ir iš kitų miestų, yra mažesnė NT kaina. „Butų kainos yra mažesnės nei, pavyzdžiui, Kaune, o buto nuomos kaina tokia pat, kaip laikinojoje sostinėje“, – pasakoja G. Genevičienė. „Nemažo susidomėjimo sulaukiame iš užsienyje gyvenančių lietuvių, kurie nori investuoti arba svarsto sugrįžti“, – priduria ji.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Dalia Joneliūnienė, komentuodama, kodėl pirkėjus ir vystytojus traukia Prienų miestas, patikina, kad Prienai yra gera ir tinkama vieta nuolatiniam gyvenimui. „Yra įvairių socialinių objektų, taip pat kultūros centras, ligoninė, poliklinikos, mokyklos, vaikų darželiai, sporto centras“, – pasakoja specialistė. „Didesnis gyvenamojo ploto pasirinkimas, sutvarkyta aplinka, įveiklinta vieta“, – teigia skyriaus vedėja D. Joneliūnienė.

Aira Radvilavičiūtė

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *