Parašiutinio šuolio rekordininkė – devyniasdešimtmetė dzūkė

Pociūnuose įsikūrusiame Kauno parašiutininkų klube pasiektas naujas rekordas – rugpjūčio 27 d. „Pirmojo šuolio pažymėjimas“ įteiktas 90-metei senjorei. Rekordo savininkė – Alytaus rajono Miklusėnų kaimo gyventoja Albina Žvaliauskienė.
– Nebijau! O ko čia bijoti. Reikia viską išbandyti. Prieš penkerius metus skridau karšto oro balionu. Baika! – paklausta, „ar nebijo“, prieš lipdama į lėktuvą AN-2 šmaikštavo senolė.
Lėktuvas kilo į 3 km aukštį. Iš tokio aukščio ir iššoko. Tiesa, ne viena, su instruktoriumi Žydrūnu Mituza. Krito beveik iki pusantro kilometro. Paskui leidosi išskleistu parašiutu ir švelniai palietė žemę. Čia džiaugsmingai pasitiko artimųjų būrys, spausdamas ranką „Pirmojo šuolio pažymėjimą“ įteikė Kauno parašiutininkų klubo vadovas Kęstutis Milišauskas.
– Truputį supykino, bet viskas gerai, – įspūdžiais dalinosi devyniasdešimtmetė.
Paaiškėjo, kad ji parašiutiniu sportu susižavėjo, kai prieš dešimtmetį stebėjo anūkės pirmąjį parašiutinį šuolį. Panoro šokti ir pati. Ausis artimiesiems išūžė, kad nuvežtų į aerodromą, bet jie vis delsė, manė, gal persigalvos. Pagaliau sutiko išpildyti močiutės svajonę. Ir proga neeilinė – prieš porų dienų jai sukako 90 metų!
Onutė Valkauskienė
Autorės nuotrauka

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *