Prieniečiai užsienio universitetuose įžvelgia daugiau naudos

Prienų jaunimas, tik baigęs mokyklas, vis dažniau pasirenka studijuoti užsienio, o ne Lietuvos universitetuose. Pašnekovai atskleidė, jog tokiam sprendimui įtakos turėjo ne tik įvairesnis studijų programų pasirinkimas, jų kokybė, bet ir kitos priežastys.
Tarptautinės institucijos UNESCO atliktas tyrimas atskleidė, jog bendras užsienyje studijuojančių Lietuvos piliečių skaičius perkopia 9 tūkstančius, o tai reiškia, kad kasmet į užsienio universitetus ir koledžus įstoja po maždaug 2,5 tūkstančio Lietuvos piliečių.
Dalis išvykusiųjų yra ir prieniečiai, kurių teigimu, užsienio universitetai suteikia daugiau galimybių ne tik mokslo, bet ir kultūrine prasme.

Šansas gauti daugiau
Jungtinėje Karalystėje, Koventrio mieste, Coventry universitete automobilių sporto inžinerijos studijų programą besimokantis Martynas Gusas pasidalino, jog jau nuo devintos klasės svajojo išvykti studijuoti į kitą šalį. „Žinau, kad užsienio diplomai labiau vertinami, suteikia daugiau galimybių, o dauguma užsienio šalių yra turtingesnės, todėl universitetai įsigiję naujesnės įrangos“, – teigia jis.
Londono Vestminsterio universitete finansų studijas baigęs Domantas Milaševičius teigia, jog dar besimokydamas mokykloje svarstė studijų galimybes ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, tačiau studijų programa Londone jam pasirodė įdomiausia. „Manau, kad studijos Jungtinėje Karalystėje yra tikslingesnės ir orientuotos būtent į pasirinktą studijų programą“, – teigia Domantas.
Danijoje, VIA University College, architektūros technologijų ir statybos valdymo programą studijavęs Žygimantas Kižys sako, jog studijas užsienyje pasirinko dėl geresnių gyvenimo aplinkybių ir konkrečios studijų programos, kurios nėra Lietuvoje. „Taip pat ir dėl galimybės pakeisti aplinką, pagyventi užsienyje“, – priduria jis.

Studentui palankesnė sistema
„Priėmimo sistema į Jungtinės Karalystės aukštąsias mokyklas kitokia, atsižvelgiama ne tik į egzaminų rezultatus, bet ir į metinius įvertinimus, žiūrima, kaip mokomasi visus metus“, – priėmimo sistemą į universitetus Jungtinėje Karalystėje komentuoja Domantas.
Pasak Danijoje studijavusio Žygimanto, esminis skirtumas tarp Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų yra apkrova studentui. „Pagrindinis studento Danijoje tikslas yra išlaikyti egzaminus ir save patį“, – detalizuoja Žygimantas. Anot pašnekovo, studijuodamas Danijoje gali susirasti lankstaus grafiko darbą bei gauti puikią stipendiją. „Tada galima skirti daugiau laiko mokslams, nes teorinė ir praktinė apkrova yra subalansuota, tad, pabaigęs studijas, esi rimtai pasiruošęs gyvenimui“, – priduria Žygimantas.

Žavi tikslingesnės studijų programos
Anot finansų bakalaurą įgijusio Domanto, studijos vykdavo tik tris dienas per savaitę, todėl buvo nesunku suderinti mokslus ir darbą. „Studijų, modulių planas buvo aiškus, daug papildomos informacijos, pagalbos ir galimybių studentams ir darbo, ir laisvalaikio prasme“, – teigia pašnekovas. Domantas neslepia, jog studijų pradžioje kilo ir sunkumų: „Iš pradžių buvo nelengva studijuoti anglų kalba, daug terminų, sąvokų, sudėtingos finansinės kalbos“. Jo nuomone, studijos Jungtinėje Karalystėje yra tikslingesnės ir labiau orientuotos į pasirinktą studijų programą. „Susidaro toks įspūdis, jog Lietuvoje dažnai pridedama nelabai susijusių modulių, kad būtų užpildyta programa, todėl ir studijos dažniausiai trunka ketverius metus“, – pasakoja Domantas.
„Labiausiai patiko pati studijų programa, kurioje viskas susieta ties semestro projektu, nėra jokių nereikalingų pamokų ar begalės atsiskaitymų“, – studijas Danijoje komentuoja Žygimantas. Pasak pašnekovo, studento gyvenimas Danijoje pakankamai lengvas, kadangi nesunku susikurti finansinę laisvę. „Studijų atmosfera niekada nebūna nuobodi dėl didelio praktinių užsiėmimų skaičiaus“, – priduria jis.

Atsiminimai kelia nostalgiją
„Studijų metus prisimenu su nostalgija – buvo smagūs, įdomūs metai, multikultūrinė aplinka“, – atsiminimais dalinasi finansus studijavęs Domantas. Jis priduria, kad susirado draugų iš įvairių valstybių, su kuriais ryšį palaiko iki dabar. „Studijas vertinu labai gerai, ne veltui Londonas yra laikomas vienu patogiausių miestų studentams“, – teigia pašnekovas.
Kaip patikina Danijoje studijavęs Žygimantas, studijos jam niekada nebuvo nuobodžios dėl praktinių užduočių studijų laikotarpiu. „Taip pat ir dėl to, kad penktadieniais po paskaitų gali atsigerti alaus su dėstytojais universiteto bare“, – pasakoja buvęs studentas.
Aira Radvilavičiūtė

Rubrikoje Koks tu ir aš - tokia Lietuva. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *