Beržyno parke kavą pilstantis Dominykas Brudnius: „Sėkmei pasiekti reikia ne vieną kartą nudegti“

Kiek daugiau nei prieš trejus metus Prienų Beržyno parke duris atvėrusi kavinė tapo bene populiariausia vieta Prienuose. Kavą ruošiantis Dominykas Brudnius atviras – pradžioje kankino nežinomybė, tačiau dabar tokia sėkme gali pasidžiaugti ne kiekvienas verslininkas: „Daugelio klientų užsakymus jau žinome mintinai, todėl galime juos pradėti ruošti klientui net neišlipus iš automobilio“.

Brandinta idėja tapo realybe
Kartu su tėčiu „LuxCafe“ kavinę įkūręs Dominykas Brudnius papasakojo, kad kavinės steigimo idėja kilo jau prieš 10 metų. „Iš pradžių pradėjome prekiauti įvairiose šventėse ir mugėse savo spaustomis sultimis, netrukus įsigijome profesionalų espresso aparatą, išmokome gaminti kavą, palaipsniui plėtėme asortimentą“, – pasakoja pašnekovas. Tiesa, pirmasis tokios kavinės bandymas vyko Birštone, kai šis dar nebuvo vienu didžiausių turistų traukos centru Lietuvoje. „Buvome vieni pirmųjų verslininkų pradėję lauko prekybą šiame mieste“, – teigia kavą ruošiantis Dominykas. Nors žmonės mėgo jų ruošiamą kavą, buvo įgiję nuolatinių klientų, visgi privalėjo Birštoną palikti dėl atsiradusios konkurencijos ir Savivaldybės iškeltų sąlygų.
Dominykas papasakojo ir apie veiklos pradžioje kilusius sunkumus. „Manau, kad kiekvienam verslininkui pačioje pradžioje kyla panašių sunkumų, tokių, kaip nežinomybė, rizika, galima konkurencija, stabilumo stoka“, – detalizuoja jis. Anot pašnekovo, sėkmei ir stabilumui pasiekti reikia ne vieną kartą „nudegti“ ir tuos sunkumus įveikti, nes tada atsiveria didžiausios galimybės ir sėkmė. „Pačioje pradžioje visko mokėmės patys, todėl ne vieną litrą pieno teko iššvaistyti, siekiant tinkamai jį išplakti“, – mokymosi procesą komentuoja Dominykas. Tiesa, žinių įgijo ir ne sezono metu dirbdamas stambaus kavinių tinklo kavos virėju. „Ten gavau profesionalius apmokymus, baristos sertifikatą ir įtvirtinau savo žinias šioje srityje“, – pasakoja pašnekovas. Kaip priduria Dominykas, šiame versle jie mokosi kiekvieną dieną, nuolatos domisi naujausiomis kavos virimo tendencijomis ir kelia savo profesionalumą.

Vietiniai klientai kelia daugiausia džiaugsmo
Kaip teigia Dominykas, didžiausias klientų srautas būna savaitgaliais, kai žmonės niekur neskuba ir atvyksta pasimėgauti skanios kavos puodeliu gamtos apsuptyje. „Kavinė yra lauke, tad esame labai priklausomi nuo oro, todėl mažesnio klientų srauto sulaukiame esant prastoms oro sąlygoms“, – priduria pašnekovas. Kavą pilstantis Dominykas džiaugiasi, jog didžiausią lankytojų dalį sudaro vietiniai klientai. „Daugelio nuolatinių klientų užsakymus jau žinome mintinai ir dažniausiai galime pradėti juos ruošti klientui net neišlipus iš automobilio“, – pasakoja pašnekovas. Tai turi ir savito žavesio, kai vieni kitiems yra labiau artimi ir pažįstami. Kita vertus, anot Dominyko, klientų kaita įpareigoja išlaikyti aukštą aptarnavimo lygį. Kalbėdamas apie konkurenciją Prienuose, pašnekovas teigia, jog didelės konkurencijos čia nejaučia. Anot jo, nors Prienuose ir yra daugybė puikių maitinimo įstaigų, tokį dėmesį gėrimų ir kavos ruošimo kokybei skiria ne visi.

Ateityje planuoja plėtrą
Paklaustas, ar planuoja kavinės plėtrą, Dominykas užtikrintai pasakė „taip“. „Jau esame pradėję dviejų autobusiukų įrengimo darbus, kuriuose siūlysime tokį patį asortimentą“, – planais dalinasi kavinės įkūrėjas. Pašnekovas patikina, kad jau ateinančią vasarą pamėgtu asortimentu klientai galės mėgautis ir šventėse, renginiuose bei kituose miestuose. Baigdamas pokalbį, Dominykas neslėpė džiaugsmo ir dėl šios vasaros sezono: „Kadangi esame labai priklausomi nuo oro, o šią vasarą saulė tikrai palepino, tad beveik nebuvo dienų, kuriomis nedirbtume“.
Aira Radvilavičiūtė
Nuotraukų autorė Austėja Boreišaitė

 

 

Rubrikoje Koks tu ir aš - tokia Lietuva. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *