Lauko tenisas Prienuose pritraukia vis daugiau entuziastų

Prienų rajone organizuojami lauko teniso turnyrai, vedamos treniruotės ir sparčiai besiplečianti teniso infrastruktūra pritraukia vis daugiau šio sporto entuziastų.
„Gali pasidaryti ankšta“, – taip Prienų lauko teniso situaciją apibūdina žaidėjai. Nors Prienuose ši sporto šaka prieš kelerius metus buvo ne itin populiari, dabar ilgamečiai lauko teniso entuziastai neslepia nuostabos dėl išaugusio susidomėjimo tenisu.

Didelis susidomėjimas kelia iššūkių

Tautvydas Mikušauskas (kairėje).

Žaibiškai populiarėjantis lauko tenisas Prienuose kelia papildomų iššūkių, nes suspėti iš anksto rezervuoti teniso kortus darosi vis sunkiau.
Jau ketverius metus lauko tenisą žaidžianti Greta Vainauskaitė neslepia: „Augant tokiai tendencijai, manau, jog Prienų kortuose gali pasidaryti ankšta, o vieno trenerio gali ir nebeužtekti, jei atsiras užtikrintų žaidėjų“.
Lauko teniso treneriu dirbantis Tautvydas Mikušauskas pritaria, jog tenisas yra sparčiai populiarėjanti sporto šaka Prienuose. „Treniruotes aktyviai lanko ir vaikai, ir suaugusieji, o norinčiųjų mokytis teniso gudrybių skaičius išaugęs penkis kartus“, – komentuoja treneris. Lauko teniso entuziastas atvirauja, jog dažnai yra labai sudėtinga spėti rezervuoti aikštelę treniruotėms, nes kortai laisvi būna labai retai.

Sportavimas tampa mada
Pasak pašnekovų, lauko teniso populiarėjimui daro įtaką ir šį sportą propaguojančių aplinkinių pavyzdys.
Gretos nuomone, šio žaidimo populiarumas Prienuose susijęs ir su tuo, jog yra gerai žaidžiančiųjų, kurie užkrečia lauko teniso „virusu“ norinčiuosius pradėti žaisti, todėl tai savaime motyvuoja bent jau išbandyti šį sportą.
„Manau, kad žmonių fizinis aktyvumas dabar išaugęs ir netgi yra madinga sportuoti“, – lauko teniso populiarėjimo priežastis komentuoja Tautvydas. Anot jo, dabar yra madinga ieškoti asmenybei tinkamo sporto, o žmonių, pabandžiusių tenisą ir sugrįžtančių, tikrai netrūksta.

Populiarumas auga dėl įvairių priežasčių

Greta Vainauskaitė.

Tinkamai išvystyta lauko teniso infrastruktūra yra viena iš priežasčių, kodėl susidomėjimas šia sporto šaka auga, tačiau žaisti skatina ir nauda sveikatai.
Tautvydas teigia, jog gerai išvystyta teniso šakai tinkama infrastruktūra lankytojams suteikia galimybę treniruotis ir siekti profesionalumo. „Tik nuolatinis darbas treniruotėse ir laisvalaikiu, noras tobulėti padeda atsiskleisti talentui ir siekti aukštumų šiame sporte“, – komentuoja jis. Tautvydas užtikrintas – sąlygos tobulėti suteiktos, tik priklauso nuo sportuojančiojo užsispyrimo ir noro tobulėti.
Lauko teniso ir padelio turnyrus organizuojanti bei juose dalyvaujanti Urtė Lakavičiūtė teigia, jog populiarumas auga dėl atsiradusių teniso aikščių. Pašnekovė priduria, kad tenisui amžiaus ribų nėra, todėl jis labai patrauklus įvairaus amžiaus žmonėms.
Be to, lauko tenisas yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas ir turi didelę naudą sveikatai. ,,Užsiimdama šia sporto šaka susipažinau su skirtingais žmonėmis, o labiausiai patinka tai, jog tenisas lavina ne tik fizines savybes, bet ir mąstymą“, – komentuoja Greta.

Žaidėjai dalinasi savo istorijomis
Lauko teniso entuziastai papasakojo, kaip ir kada atsirado teniso pasaulyje.
Kai namuose rado seną teniso raketę, Greta suprato, kad ,,dega“ noru sugrįžti į tenisą.

Urtė Lakavičiūtė.

,,Iškart susiradau teniso treniruotes Prienuose ir nuvykau į pirmą treniruotę“, – prisiminimais dalinasi žaidėja. Sužinojusi apie šio žaidimo subtilybes, Greta pamėgo šią sporto šaką, kuri tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi.
„Manau, kad tenisas mane lydės visą gyvenimą, nes tai man ne tik hobis, bet ir gyvenimo dalis“, – užtikrintai sako Urtė. Į šią sporto šaką ji įsitraukė paskatinta tėčio: ,,Tėtis buvo aktyvus teniso turnyrų dalyvis, todėl šią sporto šaką nusprendžiau išbandyti ir aš“.
„Trenerė Angelė Redeckienė mane paskatino ateiti į treniruotes, tai, kaip dabar juokauju, užėjau ir niekad neišėjau“, – atsiminimais dalinasi Tautvydas. Dalyvavau turnyruose ne tik Prienuose, bet ir kituose Lietuvos miestuose, atstovavau mokyklai Lietuvos mokyklų žaidynių teniso varžybose Klaipėdoje, Šiauliuose, kur pavyko iškovoti prizinių vietų“, – teniso entuziastas priduria, kad ilgainiui tenisas tapo jo hobiu, o dabar – ir darbu.
Aira Radvilavičiūtė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *