Jaunoji kūrėja Skaistė Radžiūnaitė pristatė pirmąją eilėraščių knygą

Kuriu. Įgyvendinu. Dalinuosi

Rugsėjo 15 dieną Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos kiemelyje buvo surengtas „Žiburio“ gimnazijos moksleivės Skaistės Radžiūnaitės pirmosios eilėraščių knygos „Saulė dramblio narve“ pristatymas.

Nuotraukoje (iš dešinės į kairę) Skaistė Radžiūnaitė kartu su knygos recenzente rašytoja Aldona Ruseckaite, iliustratore Gabija Kuzmickaite bei atlikėjomis Uma Stankevičiūte, Goda ir Gabija Sodaitytėmis.

Saulėtą penktadienio popietę pasveikinti autorės su pirmąja eilėraščių knygele atvyko gausus būrys svečių: visuomet gimnazistų idėjas palaikanti „Žiburio“ gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė, klasės auklėtoja Živilė Jurkšienė, knygelę paruošti padėjusios mokytojos Levutė Karčiauskienė bei Ilona Rasimavičienė, taip pat Prienų rajono savivaldybės tarybos nariai Deividas Dargužis ir Jovydas Juocevičius, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Renata Pavlavičienė, Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Valė Petkevičienė, bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė, autorės draugai ir artimieji, kurie, sveikindami jaunąją kūrėją su pirma knyga, linkėjo sėkmės kūrybiniame kelyje.
Knygai išleisti reikia ne tik kūrybinių minčių, bet ir finansinio palaikymo, kurio jauniesiems menininkams neretai taip trūksta, jog jų kūrybą galėtų pažinti ne tik patys artimiausi žmonės, tad, pristatant knygą, padėkota ir jos rėmėjams: Seimo nariui Andriui Palioniui, Tarybos nariui Deividui Dargužiui bei Prienų „Žiburio“ gimnazijai.
Renginio metu knygos autorė prisipažino, jog savo kūrybos pristatymas platesnei auditorijai – tai jaudinantis ir kiek bauginantis momentas. Tikriausiai todėl Skaistė apie save ir savo kūrybą pasakojo nedaug, už save leisdama kalbėti jos kurtoms eilėms, kurias skaitė Matas Utmanas ir pati autorė.

Su pirmąja knyga jaunąją kūrėją gimnazijos vardu sveikina „Žiburio“ gimnazijos direktorė Irma Kačinauskienė.

Nors Skaistė kalbėti apie save kiek kuklinasi, jaunosios kūrėjos eilėraščių knygelę savo recenzijoje išsamiai apžvelgė mūsų krašto rašytoja Aldona Ruseckaitė. Rašytoja knygos „Saulė dramblio narve“ recenzijoje pastebi, jog knygos autorė puikiai valdo poetinį žodį, o jos kūryba pasižymi netikėtomis poetinėmis figūromis. A. Ruseckaitę nustebino ir pirmojo skyriaus vientisumas, nes, anot jos, kai poetas leidžia knygą, jam labai svarbu sudėti, sugrupuoti eilėraščius į eilę, kad tiktų vienas prie kito, nors skaitytojui tie dalykai kartais nėra svarbūs. O Skaistės knygoje eilėraščiai, kaip sako rašytoja, tarsi plaukia upe, nestumdydami vienas kito, lyg kažkuo susiliesdami ir vėl išsiskirdami. „Esu prisiskaičiusi jaunimo konkursinių eilėraščių – labai liūdnų, tragiškų, juodų, kaip į kapą žengti ir žeme užsiberti. Suprantu ir tuos autorius, tačiau Skaistės eilėraščiuose yra viskas kartu. Stulbina kažkokia olimpinė

Skaistės eiles skaitė buvęs Prienų „Žiburio“ gimnazijos moksleivis Matas Utmanas.

ramybė, jokių sentimentų, gėlyčių ar uogelių. Kita vertus, viskas pagrįsta jautrumu ir tikrumu. Kiekvienu eilėraščiu galima patikėti“, – teigia A. Ruseckaitė.
Beje, susirinkusieji į knygos pristatymą turėjo progą ne tik pabendrauti su knygos autore, pasiklausyti jos eilių, bet ir susipažinti su visa „Saulė dramblio narve“ kūrybine komanda – knygą savo fotografijos darbais iliustravusia Gabija Kuzmickaite bei maketuotoju Karoliu Pūku. Renginį gražiomis emocijomis taip pat papildė Umos Stankevičiūtės bei Gabijos ir Godos Sodaityčių atliekama muzika.
Rimantė Jančauskaitė

„Žodis tapo Skaistės savastimi…“

Gražią rugsėjo 15-osios popietę Prienų viešosios Justino Marcinkevičiaus bibliotekos kiemelyje įvyko Prienų „Žiburio“ gimnazijos 100-osios laidos abiturientės Skaistės Radžiūnaitės eilėraščių knygos Saulė Dramblio Narve pristatymas.
Įvykis neeilinis – ne kasdien pristatomos knygos. Į renginį susirinko ne tik draugai, bet ir įtakingi Prienų krašto žmonės. O saulė tą dieną buvo ypač laisva (tikrai ne Narve) – šildė ir glostė jauną autorę. Tačiau iš pažiūros drąsi ir rami gimnazistė prisipažino: „Man labai baisu“. O Skaistei lyg ir nereikėtų nerimauti, juk savo kūrybą ji ne kartą yra pristačiusi įvairiuose kūrėjų konkursuose, jai ne kartą teko apginti savo tekstus bendraujant bei diskutuojant su bendraamžiais bei garbiomis komisijomis. Ji – Lietuvos jaunųjų filologų konkurso dalyvė, besimokydama II gimnazijos klasėje, tapo Lietuvos jaunųjų filologų konkurso III vietos laimėtoja, Birutaičių draugijos organizuoto konkurso „Alio, pavasaris“ ir rašinių konkurso Prienų 520 metų jubiliejui paminėti „Mano Prienai vakar, šiandien, rytoj“ laureate. Vadinasi, žodis pamažu tapo Skaistės savastimi.
Norisi paklausti:„Iš kur ta meilė vis naujai gimstančiam žodžiui?“ Matyt, iš meilės žmogui – pirmosios eilės gimė sveikinant artimiausius žmones – tėvus – įvairiomis progomis. Tada, vaikystėje, ir gimė pirmosios eilės. Jos vis gausėjo ir tobulėjo. Būdama 5-ojoje klasėje Skaistė su savo kūryba išėjo į viešumą – sėkmingai dalyvavo kūrybos konkurse, skirtame Piliakalnių metams – parašė jausmingą eilėraštį apie Pašlavančio piliakalnį. Būdama III gimnazijos klasėje, Skaistė surengė poezijos valandėles ne tik gimnazistams, bet ir Prienų „Žiburio“gimnazijos mokytojams. Po šio žingsnio ji pasižadėjo išleisti knygą, kuri šiandien jau kvepia spaustuvės dažais. Knygos pasirodymas reiškia, kad žmogus kūrybiškai bręsta ir jau nebegali išsitekti sąsiuvinio ribose. Juodai baltas knygos viršelis šiek tiek glumina, tačiau autorė knygoje įžvelgia raudoną ir geltoną spalvas – turinys nėra persmelktas liūdesio ar širdgėlos. Mergina sako, jog įkvėpimo ieškoti toli nereikia – jis ateina išgirdus įdomų žodį ar kažką pastebėjus, patyrus. Eilėraščių knygoje Skaistė kalba apie įvairius jauno žmogaus gyvenimo potyrius, atsiveria skaitytojui, matyt, juo pasitikėdama. Mieliausi eilėraščiai jai yra apie meilę.
Lietuvių kalbos mokytoja Levutė Karčiauskienė sako, jog Skaistė auga ne tik kurdama, bet ir kantriai redaguodama eilėraštį, šlifuodama jo eilutes. Rengiant knygą, kūrybinis procesas tarsi sustojo, bet dabar jauna autorė jaučiasi dar labiau motyvuota ir ištroškusi kurti. Galima spėti, jog sulauksime ir kitos knygos. Tai pranašavo ir knygą Saulė Dramblio Narve recenzavusi rašytoja Aldona Ruseckaitė, sakydama, jog ateityje bus įdomu pažiūrėti, kaip Skaistė auga. Tuo mes, skaitytojai, tikime ir linkime Skaistei naujos kūrybinės sėkmės.
Živilė Jurkšienė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

Rubrikoje Koks tu ir aš - tokia Lietuva. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *