Prienuose duris atvėrė vaikų dienos centras „Aitvaro vaikai“

Rugsėjo 13 dieną buvusio Prienų lopšelio-darželio „Saulutė“ patalpose atidarytas vaikų dienos centras „Aitvaro vaikai“, teikiantis socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas 6–18 metų vaikams.
Įkurti Vaikų dienos centrą, kuriame savo vietą galėtų rasti visi – ir vaikai, turintys specialiųjų poreikių, ir jų neturintieji – mintis kilo Kristinos ir Mindaugo Kundrotų šeimai. Kristina neslepia, jog idėja gimė iš asmeninės patirties, auginant specialiųjų poreikių turintį vaiką, ir noro padėti su panašiais iššūkiais susiduriančioms šeimoms. O tų iššūkių, pasak K. Kundrotės, kyla pačių įvairiausių – nuo visuomenės abejingumo iki pagalbos ar paprasčiausio palaikymo trūkumo.
Šiuo metu Dienos centre dirba trys darbuotojai: socialinė darbuotoja, vaikų užimtumo specialistas bei socialinė padėjėja, tačiau asociacijos „Aitvaro vaikai“ įkūrėjai tikisi, jog ateityje atsiras daugiau žmogiškųjų bei finansinių resursų ugdyti ir sunkių sutrikimų turinčius vaikus bei išplėsti centre teikiamų paslaugų pasiūlą. O artimiausiuose Dienos centro įkūrėjų planuose – surasti finansavimą ir tęsti dailės muzikos terapijos užsiėmimus 2024 metais bei sutvarkyti Centro kiemą. „Norėtųsi, kad didelė kiemo erdvė labiau įveiklintų vaikus, kad čia (Centre – aut.p.) būtų patenkinti visi vaikų poreikiai ir namo jie grįžtų ramūs ir laimingi. Mums reikalingi labai paprasti, bet vaikams svarbūs dalykai, pavyzdžiui, smėlio dėžė“, – savo kukliomis svajonėmis dalinasi Centro steigėja.
Kristina prisipažįsta, jog Centro steigimas ir jo veiklos užtikrinimas reikalauja ir asmeninių lėšų, ir naujų įgūdžių. Nors kartais būna tikrai sunku, tačiau dėl svarbaus tikslo tėvai gali padaryti kone viską, mat, kurdami Dienos centrą, Kristina su vyru Mindaugu ne tik investavo nuosavų lėšų, rašė projektus, bet ir patys kartu su artimaisiais ir draugais prisidėjo prie patalpų įrengimo darbų. O tai, jog Kundrotų šeimos pastangos nenueina perniek, įrodo ir Centro lankytojų skaičius, mat šiuo metu jį lanko net 16 vaikų.
Tiesa, Kristina tik savo šeimai nuopelnų neprisiima, ji už pagalbą dėkoja ir artimiesiems, ir Prienų rajono savivaldybei, ir bendromis patalpomis besinaudojantiems renginių erdvės įkūrėjams, kurie pasidalino finansine našta ir tokiu būdu prisidėjo, kad toks Centras apskritai atsirastų Prienuose, nes, kaip sako Kristina, tik iš asmeninių lėšų įrengti tokią erdvę būtų tikrai labai sunku.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Koks tu ir aš - tokia Lietuva. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *