Pakuonyje – Europos judumo savaitės žygis

Tadas Kalvaitis

Šeštadienio rytinei saulei dar nespėjus pasiekti savojo zenito, dešimtys žvalių bei žingeidžių vaikščiojimo entuziastų jau trypčiojo Pakuonio pagrindinės mokyklos kieme, kur laukė 20 km žygio aplink Pakuonį pradžios.

Pakuonio mokyklos kraštotyros muziejaus gidė ir bendrakūrėja Onutė Zmejauskienė pasakoja žygeiviams paminklo Žalgirio mūšiui istoriją.

Šiemet – tai jau trečias „Pažink Prienų kraštą“ ciklo žygis. Pasak Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Ilonos Lenčiauskienės, jo tikslas – ne tik paskatinti žmones žygiuoti, bet ir pakviesti juos susipažinti su Prienų krašto istorija, taip praturtinant žygio prasmę.
Ankstesni žygiai vyko Veiveriuose ir Užuguostyje ir subūrė žygeivius ne tik iš Prienų krašto, bet ir iš visos Lietuvos. Žygis Pakuonyje yra kiek ilgesnis už buvusius ir yra skirtas Europos judumo savaitei paminėti.
Prieš pat žygio pradžią sveikinimo žodžius tarė Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas bei Pakuonio seniūnijos

Susirinkusius dalyvius su žygio eiga supažindina Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Ilona Lenčiauskienė.

seniūnas Antanas Keturakis: stebėjosi susirinkusių dalyvių gausa ir linkėjo jiems sėkmės.
I. Lenčiauskienės teigimu, į žygį buvo užsiregistravę 110 dalyvių, tačiau atvyko kiek mažiau – apie 70.
Žygis prasidėjo Pakuonio pagrindinės mokyklos kieme ir vyko žiedine trasa.
Pirmasis sustojimas – Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia bei parapijos parkas. Čia Pakuonio mokyklos Kraštotyros muziejaus gidė Onutė Zmejauskienė pasakojo apie bažnyčią, jos parką bei jame pastatytą paminklą Žalgirio mūšiui.
Toliau žygeiviai ėjo Daukšiagirės dvaro link, kur dvaro gidė supažindino su dvaro istorija.

Atvykę į Daukšiagirės dvaro kiemelį, žygeiviai žavisi dvaro spalvingumu.

Žygio dalyviai gavo progą apsilankyti ir dvaro rūsiuose bei buvusios dvaro spirito gamyklos pastate.
Kita stotelė – bunkeris Kalvių miške. Žygeiviai išgirdo pasakojimą apie šiame krašte veikusius partizanus, jų įrengtą slėptuvę bei Kalvių mišką, patyrinėjo bunkerį patys.
Ant Pašventupio piliakalnio stabtelėję žygeiviai gavo progą atsikvėpti bei pasivaišinti koše.
Finišavę žygio dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Rubrikoje Koks tu ir aš - tokia Lietuva. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *