„Aero Nida 2023“ šventėje – ir mini LAK skrydis

Šiemet 90 metų sukako ne tik Dariaus ir Girėno skrydžiui per Atlantą, bet ir Nidos sklandymo mokyklai. Rugsėjo 8-10 dienomis šios sukaktys Neringoje paminėtos įspūdinga aviacijos švente „Aero Nida 2023“.
Pirmą dieną aviatoriai rinkosi į Neringos savivaldybę, kurioje vyko konferencija, prisiminta garbinga, tik šešerius metus gyvavusios Nidos sklandymo mokyklos istorija, transatlantiniai lakūnai Steponas Darius, Stasys Girėnas. Lauke prie Savivaldybės žvilgsnį traukė Lietuvos aviacijos muziejaus kilnojamoji paroda „Krikštas smėliu“, o Nidos prieplaukoje – „Sportinės aviacijos“ ir Ko sklandytuvas mini LAK bei Broniaus Oškinio T-1 replika. Pirmasis – plastikinis ir šiuolaikiškas baltasparnis, antrasis – aptrauktas drobe medinukas, kuriuo sklandytojai skraidė kopose.
Vakarop vyko minėjimas prie Nidos sklandymo mokyklos. Šiandien ją mena ant senojo angaro pamatų prieš keturiasdešimt metų iškilusi angaro arka. Planuojama atstatyti ir angarą.
Kitas dvi dienas šventė vyko į Nidos aerodromą, į kurį suskrido per septyniasdešimt lėktuvų. Padangę spalvino parašiutai, parasparniai, skraidyklės, žavėjo akrobatinės grupės ANBO, Jurgio Kairio, Igorio Lobanovo, Žilvino Lidžiaus ir kitų lakūnų skrydžiai. Audringais plojimais sutiktas ir palydėtas sklandytuvu mini LAK padangę raižęs prieniškis Vytautas Mačiulis.
Onutė Valkauskienė
Autorės nuotraukos

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *