Nepavaldūs laikui ir madai jurginai išlieka darželių puošmena

Parodos globėja merė N.Dirginčienė, gausiausios jurginų kolekcijos augintoja Ž.Pivarauskienė ir parodos iniciatorė A.Daubarienė.

Metų jurginu pripažintas Ž.Pivarauskienės užaugintas jurginas.

Škėvonių bendruomenės kompozicija iš jurginų žiedų išrinkta gražiausia.

Jauniausia parodos dalyvė A.Mardosaitė prie savo kompozicijos.

Skirtingų veislių, spalvų, dydžių, spalvų įvairove vėl nustebino šį rudenį gėlių augintojų darželiuose pražydę jurginai, kurių gražiausi žiedai atrinkti tradicinei, jau keliolika metų Birštono savivaldybėje organizuojamai rudens parodai.

Nors kai kurie augintojai apgailestavo, kad dėl nepalankių oro sąlygų spėjo pražysti ne visi kerai, o kiti gėlininkai, metams bėgant, išvis atsisakė šio pomėgio, rugsėjo 13 dieną Savivaldybės fojė surengta paroda parodė, kad jurginai išlieka gėlynų pažiba, tebėra mylima ir populiari gėlė, kuri tinka ir aplinkai iki vėlyvo rudens papuošti, ir skintoms puokštėms, ir kompozicijoms kurti. Šiais metais, sužinojusios apie būsimą parodą, prie birštoniečių prisijungė ir jurginų augintojos iš Prienų bei Kauno. Parodos iniciatorė, kraštovaizdžio specialistė Audronė Daubarienė pasidžiaugė, kad jurginų auginimo tradicijos vis dar gyvuoja Birštono krašte nuo 19 a., kuomet Jundeliškėse gyvenęs bajoras Stanislovas Moravskis šią gėlę parsivežė iš kitų

kraštų ir pradėjo ją propaguoti.
Kai visomis puokštėmis buvo pasigėrėta, jurginų auginimo ir priežiūros paslaptimis pasidalinta, kontaktais pasikeista, parodos lankytojai tradiciškai balsavo už labiausiai patikusius žiedus ir kompozicijas.
Parodos globėja merė Nijolė Dirginčienė, išrinkto paties puikiausio Metų jurgino augintoja paskelbusi Žydruolę Pivarauskienę, ko gero, nieko ir nenustebino. Žydruolė augina per 600 rūšių jurginų, jos kolekcija išties išskirtinė ir kasmet parodoje nuskina „laurus“. Ir šiai parodai ji sukomponavo 46 jurginų puokštes.
Tai, kad jurginai auginami iš kartos į kartą, patvirtina Birutės Vokietaitienės, jos dukros

Mildos Mardosienės ir vaikaitės Agotos su meile užaugintų gėlių žiedai, iš jų sukurtos kompozicijos. Merė išskirtinai padėkojo jauniausiai tarp jurginų augintojų Agotai, kuri parodoje dalyvauja nebe pirmą kartą.
Šiemet jurginų kompozicijas kūrė trys bendruomenės: Birštono vienkiemio, Matiešionių ir Škėvonių. Gausios ir aktyvios Škėvonių bendruomenės narių sukurta, žiedais nusagstyta didžioji kompozicija – Banginukas – pelnė daugiausia balsų ir buvo paskelbta pačia gražiausia.
Merė įteikė padėkos raštus ir dovanėles visiems parodos dalyviams, darbštiems jurginų – karališkų gėlių – augintojams, kurie puoselėja savo gėlynus, taip prisidėdami prie Birštono įvaizdžio gerinimo.
Penktadienį, pasibaigus parodai, jurginų žiedai buvo išdalinti gyventojams, norintiems pasipuošti savo namus.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *