Įdomi ir naudinga birštoniečių pažintis su Neringa

Rugsėjo 2-3 dienomis Birštono krašto bendruomenių: Birštono kurorto, Škėvonių, Birštono vienkiemio bei Nemajūnų bendruomenės santalkos ir Birštono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos nariai lankėsi Neringos savivaldybėje.
Vienas kelionės tikslų buvo susitikimas, patirties pasidalijimas su Juodkrantės bendruomenės nariais. Juodkrantės bendruomenė susikūrė 2016 m. Šiuo metu joje – 32 nariai. Pasak bendruomenės pirmininkės Sandros Berletaitės, bendruomenės nariai – iniciatyvūs žmonės, kuriems netrūksta idėjų ir noro jų įgyvendinimui. Jie organizuoja įvairias akcijas, dalyvauja Juodkrantėje organizuojamuose renginiuose. Bendruomenės iniciatyva kasmet sodinami krokai, vyksta smėlio skulptūrų simpoziumas „Kuršininkų žemė“. Bendruomenė skatina tvarumą inicijuodama akciją „Kiemo mainai“, kurios metu visi norintys gali dalyvauti atsinešdami namuose nebereikalingus buities daiktus, drabužius ir mainytis su kitais bendruomenės nariais, arba tiesiog pasiimti reikalingą daiktą.
Susitikimo metu dalijomės patirtimis, kalbėjomės apie iššūkius ir problemas, su kuriomis susiduriame organizuojant bendruomeninę veiklą, aptarėme bendradarbiavimo galimybes.
Dalyvavome su gide Violeta ir įtraukioje ekskursijoje, kurios metu sužinojome daug įdomaus apie Neringą. Kopėme į Raganų kalną, apsilankėme Avikalnio apžvalgos aukštelėje, taip pat vykome į Nidą, kur vaikščiodami pėsčiųjų takais grožėjomės Parnidžio kopa ir nuo jos atsiveriančiais nuostabiais vaizdais į Kuršių marias bei Baltijos jūrą.
Šeštadienio vakarą visi kartu praleidome bendraudami, dainuodami bei smagiai leisdami laiką vakaronėje su dainuojamosios poezijos atlikėja Jūrate. O sekmadienį dar ir istorinę Lietuvos krepšininkų pergalę prieš amerikiečius ant jūros kranto stebėjome.
Išvyka suteikė ir naujų žinių, patyrimų, ir malonių įspūdžių, ir bendravimo džiaugsmo, sustiprino mūsų bendrystę.
Dalykinė, pažintinė išvyka suorganizuota Birštono kurorto bendruomenei vykdant projektą „Birštoniečių sveikatai ir bendrystei“, finansuojamą LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal priemonę įgyvendinamą vadovaujantis Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2023-2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo, įgyvendinant bandomąjį modelį.
Jūratė Pudinskienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *