Vasaros sporto ir pramogų festivalyje „Saulės vaikai 23“

Rugpjūčio 29 d. Jiezno paramos šeimai centro ugdytiniai, Vaikų dienos centro bei jaunimo centro lankytojai susirinko į didelę šventę Birštone – Vasaros sporto ir pramogų festivalį „Saulės vaikai 23“, kurį organizavo VšĮ ,,Žalioji medija“.
Šiame festivalyje mūsų vaikai dalyvavo pirmą kartą, todėl viskas buvo smalsu ir įdomu. Prieš važiuojant žinojome dienotvarkę, pasitarėme, kokias komandas sudarysime, kokiose sporto šakose dalyvausime. Bet, kadangi dalyvavome pirmą kartą, buvo šiek tiek nežinios: galvojome – bus kelios komandos, pažaisime ir išsiskirstysime draugiškai. O dar ir oras gąsdino – lietus pliaupė, kaip iš kibiro. Tačiau, kai atvažiavę pamatėme pilną stadioną dalyvių, įkvepiančius, energingus renginio vedėjus, daugybę pramogų, supratome, kad dieną praleisime tikrai turiningai ir linksmai.
Į festivalį sugužėjo 550 vaikų iš įvairių Lietuvos vaikų globos namų ir dienos centrų. Ir nors futbolą vaikai pradėjo žaisti lyjant lietui, noras išbandyti jėgas, noras laimėti nedingo. Galbūt pagelbėjo festivalio pavadinimas – ,,Saulės vaikai“, o gal vaikų šypsenos veiduose ir smalsios, spindinčios akys – lietus nustojo lyti ir nušvito saulė.
Vaikai varžėsi ir kitose komandinėse rungtyse, tokiose, kaip tinklinis, virvės traukimas, estafetės. Deleguoti komandų stipriausieji išbandė jėgas šuolio į tolį rungtyje, 100 m bėgimo bei kitose rungtyse.
Įvairiose pramogų erdvėse kiekvienas atrado jį sudominusius užsiėmimus. Vieni smagiai važinėjosi riedučiais, o kiti juos ant savo kojų išdrįso užsidėti pirmąkart ir bandė judėti. Mergaitės susižavėjo blizgučių menu, galėjo pasipuošti veidus ir spindėti tarsi princesės. Ne vienas susidomėjo ir pasipuošė laikinomis tatuiruotėmis. Mažiausieji mūsų dalyviai visą dieną dūko ant pripučiamų batutų, vaišinosi cukraus vata, grožėjosi milžiniškais muilo burbulais. Organizatoriai pasirūpino ir pietumis – vaišino skania pica, užkandžiais.
Žinoma, ir pasidžiaugti norime – mini futbolo turnyre mūsų komanda laimėjo trečią vietą, tinklinio komanda – trečią vietą, šuolio į tolį rungtyje pelnyta trečia vieta, virvės traukimo rungtyje – antra vieta. Parsivežėme laimėjimų, dovanų, diplomų. Kaip sakoma, ne iš kelmo spirti.
Praleidę visą dieną Birštone vaikai grįžo kupini įspūdžių, gal šiek tiek pavargę, bet mažiau laiko naršę telefonuose, daugiau bendravę tarpusavyje, pasimatavę savo sportines jėgas, ambicijas, iš šono pažvelgę į kitų miestų, miestelių komandas, o ir save parodę… laimingi.
Jiezno paramos šeimai centro socialinio darbo organizatorė Irena Ligeikienė ir užimtumo specialistė Rasa Valatkaitė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *