Prienuose – pirmasis „Pievos teatro“ festivalis

Rugsėjo 2 dieną Paprienės sporto ir laisvalaikio erdvėje prie Nemuno vyko pirmasis mėgėjų teatrų festivalis „Pievos teatras“. Renginys sulaukė didelio dalyvių ir žiūrovų susidomėjimo, o gamtos apsuptis suteikė ypatingo žavesio spektakliams.

Festivalis subūrė teatro entuziastus
Festivalyje dalyvavo keturi mėgėjų teatro kolektyvai, kurie parodė skirtingus spektaklius.
Pirmieji į sceną žengė Naujosios Ūtos laisvalaikio salės mėgėjų teatras „Vėtrungė“, kuris suvaidino Juozo Tumo-Vaižganto dramą „Žemės ar moters“, režisuotą Anelės Lukjančuk. „Patinka Vaižganto kūryba, labai įdomūs žodžiai, posakiai, senoviški pasakymai“, – kūrinio pasirinkimo motyvus komentavo režisierė.
Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro teatro kolektyvas „Žaltvykslė“ parodė Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės pjesę „Pinigėliai“. Režisierė Dalė Jaruševičienė džiaugėsi, jog kolektyvas gyvuoja jau 18 metų, aktoriai keičiasi, bet prie kolektyvo prisijungia naujų, entuziastingų žmonių.
Vėliau į sceną žengė ir Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų teatras „Vaivora“, kuris pristatė kūrinį „Langai“, režisuotą Virginijos Samuolienės. Kaip teigė režisierė, spektaklis „Langai“ atskleidžia individualaus požiūrio į gyvenimą idėją – pro kokius langus žiūrime, taip ir matome gyvenimą.
Ketvirtasis pasirodė Prienų kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų teatras „Langas“ kolektyvas. Jis žiūrovus pakvietė pasižiūrėti Keturakio „Amerika pirtyje“. Režisierė Alma Vaišnienė žiūrovams linkėjo gero ūpo ir malonaus žiūrėjimo, kadangi komedija žaisminga ir kiek kitokio požiūrio.

Pasidalino kolektyvų susibūrimo istorijomis
Į renginį kolektyvus pritraukė vienas tikslas – pasirodyti „Pievų teatro“ festivalyje, tačiau dalyvių susibūrimo ir gyvavimo istorijos – skirtingos.
„Vėtrungės“ kolektyvas kitąmet švęs 35-metį. Nors pradžioje daugiau dirbo su jaunimu, dabar jaunuolius keičia vyresni žmonės, todėl spektakliai yra brandesni. „Jaunimui suteikdavau daugiau savarankiškumo ir jie netgi buvo pradėję patys režisuoti“, – teigė režisierė Anelė Lukjančuk. Režisierė pridūrė, jog vyresnieji yra labiau užsidarę savyje, tačiau su kiekvienu pasirodymu tobulėja.
„Žaltvykslė“ gyvuoja jau 18 metų. Kaip sakė režisierė Dalė Jaruševičienė, kolektyvo nariai keičiasi, bet džiugina tai, jog vis prisijungia naujų žmonių, kurie nori vaidinti ir įsilieti į komandą.
Bene jauniausi festivalio dalyviai – „Langai“. „Dirbame tik trečius metus, esame jauniausi šioje kompanijoje“, – pasakojo režisierė Virginija Samuolienė. Ji prisiminė, jog iš pradžių dirbti buvo nelengva. Kolektyvo nariai yra labai skirtingi, įvairias pareigas užimantys žmonės. „Kai kurie turi savo verslą, tarp jų – ir seniūno pavaduotoja, yra mokytojų, žemės ūkio specialistų“, – pridūrė režisierė.
Kolektyvą „Langas“ subūrė meilė menui ir teatrui. Nors visi nariai yra skirtingų profesijų žmonės, menas juos subūrė į vieną grupę, o kai kuriems nariams šis išėjimas į sceną buvo vienas iš pirmųjų. „Teatras yra gyvenimas“, – teigė režisierė Alma Vaišnienė.

Organizatoriai ir partneriai negailėjo pagyrų dalyviams
Prienų rajono savivaldybės vicemerė Jūratė Zailskienė, dėkodama kolektyvams ir susirinkusiems žiūrovams, sakė, kad nėra tokių žodžių, kuriais ji galėtų išreikšti tai, ką jaučia. Padėkos žodžių negailėjo ir Paprienės bendruomenės pirmininkė Loreta Danilevičienė:
– Tai, ką mes šiandien pamatėme, buvo taip neįtikėtinai šaunu, neįtikėtinai gerai, kad aš sėdėdama sakiau: jūs leiskite juos į profesionalius teatrus ir tai bus nė kiek ne prasčiau nei tai, ką daro mūsų didieji aktoriai. Žemai lenkiuosi. Ačiū Jums, kad esate, kad atvykote“, – kalbėjo ji.

Bendruomenės pirmininkė įvardijo ateities planus
Teatro mėgėjų festivalis „Pievos teatras“ Prienuose vyko pirmą kartą, tačiau rezultatas nudžiugino. Paprienės bendruomenės pirmininkė Loreta Danilevičienė neslėpė, jog tikisi išlaikyti šio festivalio tęstinumą.
„Galvodama apie ateitį turiu viltį, kad šis renginys turės tęstinumą ir mes susitiksime kitais, ir dar kitais, ir eilę metų“, – vylėsi L. Danilevičienė.
Pirmasis mėgėjų teatrų festivalis „Pievos teatras“ pritraukė didelį būrį dalyvių bei žiūrovų. Festivalyje dalyvavę kolektyvai nudžiugino savo profesionalumu, jų pastangas įvertino ir žiūrovai. Dalyvavusieji išsiskirstė turėdami viltį, kad kitąmet galės sugrįžti ir vėl pajusti teatro magiją.
Aira Radvilavičiūtė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *