Kūrybiškas susitikimas su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir dailininke Lina Itagaki

Birštono viešojoje bibliotekoje į projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Birštono savivaldybės, renginį – susitikimą su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir dailininke Lina Itagaki – susirinko būrys vaikučių su tėveliais. Vyko M. Marcinkevičiaus knygų „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“, „Superbobutės“ pristatymas ir „Superbobučių kūrybinės dirbtuvės“.
Mažieji dalyviai emocingai ir gyvai reagavo į Linos su Mariumi skaidrėmis iliustruotą pasakojimą apie Betės nuotykius: kaip ji dresiravo slieką, kokia gimtadienio dovana atskrido, kaip mergaitė ją priėmė. Visi krykštavo klausydamiesi superbobučių nuotykių. Kai išėjo pirmoji „Superbobučių“ knyga, vaikams ji labai patiko ir rašytojo prašė tęsinio. Taip gimė antroji nuotykių dalis. Superbobutės linksmos, išradingos – nepaprastos, su jomis smagu buvo keliauti nuo vienos skaidrės prie kitos, knygos iliustracijos jose išraiškingos, charakteringos, vaizdingai atspindinčios pasakojimo turinį. Trumpų ištraukėlių skaitymas sukėlė juoką, ypač babamobilis – ypatingas automobilis, kuriuo važinėja tik superbobutė. Ne visos paslaptys buvo atskleistos, daug jų liko knygose. Svečiai pristatė ir naujausią knygą – „Mergaitė su šautuvu: istorija apie mergaitę partizanę“. Klausytojai surimtėjo, nes ir istorija labai rimta ir tikroviška.
Visi aktyviai dalyvavo „Betės proto mūšyje“. Smagiai spėliojo, kelerių metų Betė, kokios gimtadienio dovanos norėjo, sužinojo, iš kur ji gavo slieką, kodėl ant jos labai supyko kaimynė ir daug kitų įdomių klausimų ir dar įdomesnių atsakymų.
Po to dalyviai buvo pakviesti sušokti šokį pagal M. Marcinkevičiaus dainelę. Džiaugsmingai pajudėję visi nuskubėjo į dirbtuves, kur turėjo sukurti superbobutę, babamobilį. Fantazijai nebuvo ribų. Plušėjo ir vaikai, ir jų tėveliai. Iš popieriaus karpė patikusias bobutes, automobilius, visokius daiktus ir lipdė koliažą. Piešė, dailino, kūrė ir nuolat dalijosi įspūdžiais ir emocijomis.
Linos ir Mariaus nuotaikingas, betarpiškas bendravimas su mažaisiais labai lengvai užsimezgė, nes buvo labai įdomu. O atsisveikinti buvo šiek tiek liūdna. Prisiminimui vaikai išsinešė savo darbelius, kuriuos nuoširdžiai kūrė.
Projekto partneriai: Birštono gimnazija, Nemajūnų dienos centras, Birštono vienkiemio bendruomenė, UAB „Gyvenimas“, VšĮ „Krašto vitrina“.

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *