Duonos ir ugnies festivalis – gražia tradicija tampantis renginys Prienuose

Rugpjūčio 26 d. Prienuose įvyko trečiasis Duonos ir ugnies festivalis, kurį jau galima vadinti tradiciniu. Festivalis sulaukė didžiulio susidomėjimo – stebino ne tik įvairių edukacijų, bet ir dalyvių bei žiūrovų gausa.
Duonos ir ugnies festivalio globėjas Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, sveikindamas festivalio dalyvius, džiaugėsi, kad Beržyno parkas tapo ne tik miesto puošmena, bet ir mėgstama įvairiausių renginių vieta, pritraukiančia būrius dalyvių bei žiūrovų. Meras nuoširdžiai dėkojo Duonos ir ugnies festivalio idėjos sumanytojams ir įgyvendintojams, taip pat rajono kultūros centrams, seniūnijoms, bendruomenėms, kurios susitelkė, kartu gamino skaniausius patiekalus, ir visiems, kurie prisidėjo prie šios šventės organizavimo.
Šiemet miestelėnams ir miesto svečiams buvo pasiūlyta išties turininga programa – puikūs ansamblių „Sare Roma“ ir „Hansanova“ koncertai, įspūdingi ugnies ir lazerių šou, įtraukūs edukaciniai užsiėmimai, mugė, pramogos bei staigmenos mažiems ir dideliems.
Įžanginis festivalio renginys įvyko prieš savaitę įstaigos „Meninė drožyba“ kieme, kur vyko šiaudinių skulptūrų rišimo pagal dailininko Dainiaus Jurevičiaus projektą kūrybinės dirbtuvės. Šeštadienį skulptūros sustatytos ant tvenkinio kranto Beržyno parke, kur jau nuo ryto įsikūrė ir mugės dalyviai: tautodailininkai, duonos kepėjai, prekybininkai, pramogų organizatoriai.

Festivalyje – svečiai iš Lenkijos
Duonos ir ugnies festivalyje dalyvavo garbūs svečiai, Prienų rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo partneriai – Lenkijos delegacijos iš Tčevo (Tczew), Liubanio (Luban), Parčevo (Parczew) ir Kentšyno (Kętrzyn) savivaldybių. Lydimi Savivaldybės atstovų, svečiai aplankė Skriaudžių buities muziejų, Kalendorių ekspoziciją, Veiverių rimorystės muziejų ir Šv. Liudviko parapijos bažnyčią.
Meras A. Vaicekauskas, sveikindamas delegacijas festivalio metu, pasidžiaugė ilgamete draugyste tarp Lenkijos ir Lietuvos ir padėkojo už apsilankymą šioje unikalioje šventėje, palinkėdamas maloniai praleisti laiką mūsų svetingame krašte bei patirti pačių geriausių įspūdžių. Delegacijų atstovai taip pat dėkojo merui ir prieniškiams už svetingumą ir savo ruožtu pakvietė apsilankyti jų savivaldybėse.

Šventė Beržyno parke
Festivalis vyko trijose skirtingose parko erdvėse – Beržyno parko žaliojoje erdvėje, mažojoje bei didžiojoje scenose.
Žaliojoje erdvėje įsikūrė seniūnijų kiemeliai. Festivalyje dalyvavo ir savo veiklą pristatė bei duona ir kitais gardumynais iš šiųmečio derliaus vaišino Prienų ūkininkų sąjunga su pirmininku Martynu Butkevičiumi priešakyje.
Taip pat šiemet buvo pakviesti dalyvauti Lietuvos tautinių mažumų atstovai – totoriai, kirgizai, ukrainiečiai ir turkai. Jie pristatė savo tautos duonos tradiciją, kulinarinį paveldą. Totorė Maja demonstravo autentiško totorių šimtalapio tešlos minkymo ir tempimo įgūdžius, „Seren“ turkiškos virtuvės komanda pristatė turkišką duoną, kvietė paskanauti baklavos bei vietoje kepto lavašo su pagardais. Pas kirgizę Galzat buvo galima paragauti tradicinės kirgizų duonos, sužinoti jos kepimo ypatumus, o ukrainietė Aliona susirinkusiuosius žavėjo savo rankų darbo kepiniais.
Edukacijų taip pat nestigo – šventės dalyviai patys išsikepti duonos duonkepėje ir ant laužo, pamėginti kepti šakotį, susipažinti duonos keliu iki stalo edukacijos „Ar jau galima valgyti?“ metu.
Visą Beržyno parko erdvę savo atliekamomis dainomis gražiai užpildė folkloro sambūrio „Oi, būdavo, būdavo…“ dalyviai: Jiezno KLC folkloro ansamblis „Jieznelė“, Prienų KLC folkloro ansamblis „Gija“, Balbieriškio KLC folkloro ansamblis „Dūmė“, Ašmintos l. s. folkloro ansamblis „Ošvenčia“, Šilavoto l. s. folkloro ansamblis „Akacija“, Veiverių KLC Skriaudžių l. s. vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Kankliukai“, folkloro ansamblis „Pasaga“, kanklių ansamblis „Kanklės“ ir vokalinis ansamblis „Radasta“.

Apdovanoti konkursų nugalėtojai
Visi Gardžiausio patiekalo konkurso dalyviai į festivalį atsivežė išradingumo nestokojančių ir gardžių skanėstų, gėrimų, kepinių bei kitų savo virtuvės gaminių. Konkurse buvo pakviestos dalyvauti ir visos rajono seniūnijos. Net 16 komandų ar pavienių dalyvių pristatė patiekalus, kuriuos vertino Gardžiausio patiekalo vertinimo komisija.
Vienais gardžiausių pripažinti: Jiezno seniūnijos komandos patiekalas „Razavi blynai“, Prienų globos namų komandos patiekalas „Cukinijų duona“ ir Daivos Kairaitienės iš Prienų seniūnijos skruzdėlynas „Duoniukas“. Konkurso nugalėtoju ir gardžiausiu patiekalu tapo Elenos Pavlavičienės iš Išlaužo seniūnijos patiekalas „Duonos kišas – europietiška klasika lietuviškai“.
Gardžiausio patiekalo konkurso nugalėtojai pelnė mero Alvydo Vaicekausko diplomus, Savivaldybės dovanas ir piniginius prizus.
Vertinimo komisija ir visi konkurso dalyviai buvo paskatinti padėkos raštais ir dovanomis, kurias įteikė vicemerė Jūratė Zailskienė. Vicemerė pasidžiaugė, kad kiekvienais metais Duonos ir ugnies festivalis tampa vis populiaresnis, gausesnis, patiekalai įvairėja, dalyviai turi galimybę pasidalinti tarpusavyje patirtimi, ir palinkėjo gražiai puoselėti šio unikalaus festivalio tradiciją.
Duonos ir ugnies festivalio metu buvo apdovanoti ir konkurso „Tapkime žydinčia savivaldybe“ nugalėtojai. Iš viso – 23 laimėtojai iš Balbieriškio, Išlaužo, Jiezno, Naujosios Ūtos, Pakuonio, Prienų, Stakliškių, Šilavoto bei Veiverių seniūnijų. Jiems buvo įteiktos mero A. Vaicekausko padėkos, gražiausių sodybų lentelės ir simbolinės dovanos.
Nors dienos karštį kiek numalšino prapliupęs lietus, „ugnį“ vėl užkūrė grupių „Hansanova“ ir „Sare Roma“ koncertai bei išskirtinis „Ugnies teatro“ šou. Festivalis baigėsi mintis, kūną ir sielą apvalančiomis ugnies apeigomis – uždegtos festivalio vietą puošusios šiaudinės skulptūros. O šią magija dvelkiančią atmosferą dar labiau sustiprino 360 laipsnių lazerių instaliacija, pakvietusi įžengti tarytum į kitą erdvę.
Informaciją parengė Prienų kultūros ir laisvalaikio centras ir Prienų r. savivaldybė

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *