Diskusijų sostinėje Birštone – temų ir nuomonių įvairovė

Rugpjūčio 26 d. Birštone jau penktą kartą vyko demokratinių diskusijų festivalis „Būtent!“, šiemet lankytojus pakvietęs įsitraukti į diskusijas visuomenei aktualiais klausimais šešiose didžiosiose ir trijose mažosiose erdvėse. Iš viso surengtos 55 skirtingos diskusijos, kuriose pasisakė 250 pranešėjų, savo ekspertinėmis žiniomis ir įžvalgomis pasidalino politikai, turinio kūrėjai, tam tikros srities ekspertai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai ir kt.
Vienas iš festivalio organizatorių Arnas Marcinkus akcentavo, kad šis nemokamas, atviras, nepolitinis renginys neturi analogų dėl turinio, formų bei svečių įvairovės, jame svarbu ne tik klausytis, rodyti toleranciją kitokiam požiūriui, bet ir pasidalinti savo mintimis, kelti klausimus, tokiu būdu užmegzti bendrapiliečių dialogą, kuris skatina susitarti, rasti vienokius ar kitokius sprendimus ateityje.
Prie renginio organizavimo prisidėjo mecenatas „Swedbankas“, kitos didžiosios organizacijos, tarp jų ir Birštono savivaldybė, svetingai priėmusi festivalio dalyvius, sudariusi geras sąlygas veikloms. Miesto šeimininkų vardu sveikinimo žodžius tarė Savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė, kuri pasidžiaugė, kad festivalis tapo viena iš Birštono vizitinių kortelių, atvykę svečiai ne tik dalyvauja diskusijose, bet ir turi progą patyrinėti kurortą.
Birštono savivaldybė prisidėjo prie festivalio tematikos, inicijavusi kurortams aktualią temą „Kodėl nuvertiname poilsį Lietuvoje?“, – šia tema pasisakė gerai žinomi kelionių, turizmo, renginių organizavimo organizacijų atstovai.
Festivalis „Būtent!“ ir šiemet subūrė tūkstančius dalyvių, kurie iš didelės pasiūlos galėjo pasirinkti jiems rūpimą temą ar idėją. Festivalyje buvo gvildenamos su socialine apsauga, tvariu vartojimu, pilietiškumu, geopolitika, valstybės kūrimu, gynyba, kultūra, investavimu, diskriminacija, švietimu ir jaunimu, dezinformacija, dirbtiniu intelektu susijusios ir kitos temos. Nemažo susidomėjimo sulaukė interviu su premjere Ingrida Šimonyte, klausytojai galėjo užduoti jai klausimus tiesiogiai.
Lankytojams buvo paruošta ir daug kitų veiklų, jie galėjo pažiūrėti filmą, susipažinti su islamo kultūra, atlikti kritinio mąstymo treniruotę, dalyvauti forumo teatre, įsitraukti į įvairius žaidimus, praktinius užsiėmimus, sužaisti šachmatų simultaną, veikė žurnalistikos laboratorija, savo darbą pristatė LR Seimas. Vytauto parke veikė ir atskiros žaidimų erdvės vaikams, festivalio partneriai pasirūpino ir dalyvių augintiniais.
„Birštono versmių“ informacija

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *