„Cukinijų duona“ – tarp prizininkų

Paskutinį vasaros šeštadienį šauni Globos namų bendruomenės komanda sugužėjo į Prienų Beržyno parką, kur vyko trečiasis „Duonos ir ugnies“ festivalis. Nuotaikingai nusiteikę Globos namų darbuotojai įrengė duona ir gira kvepiantį kiemelį. Jį išpuošė gyventojų sukurtais rankdarbiais ir floristinėmis kompozicijomis.
Gausus gyventojų būrelis bendravo su renginio dalyviais, lankė šalia įsikūrusių seniūnijų kiemelius, vaišinosi jų pristatomais patiekalais iš duonos, dalyvavo šakočių kepimo ir javų kūlimo edukacijose. Mugėje įsigijo papuošalų, saldumynų ir duonos kepinių, klausėsi folkloro kolektyvų sambūrio „Oi, būdavo, būdavo…“ dalyvių atliekamų liaudiškų melodijų, kartu dainavo, susitiko su bičiuliais. Mūsiškiai, jaukiai susėdę po žaliais beržais, šnekučiavosi, juokavo, gėrėjosi šiaudų statulomis, aptarinėjo amatininkų darbus. Keletas gyventojų pasiliko „Sare Roma“ koncerte, stebėjo „Ugnies teatro“ šokėjų pasirodymą, lazerių instaliacijas ir festivalį vainikavusią šiaudinių skulptūrų, ugnies, vandens, žemės ir žmogaus bendrystės misteriją.
Šiam šviesiam ir šiltam vasaros pabaigos „Duonos ir ugnies“ festivaliui Globos namų bendruomenė ruošėsi keletą savaičių. Gyventojos Genutė, Vladislava siuvo maišelius, prijuostes; Audra, Marytė, Jadvyga ir Saulutė rinko vaistinius augalus, smilgas, kviečių, rugių varpas. Kiti gyventojai kartu su užimtumo specialistėmis Rasa ir Birute kūrė floristines kompozicijas. Socialinės darbuotojos Birutė ir Jolanta padėjo gyventojams Albertui ir Palmyrai paruošti muzikinę programą Globos namų kiemelio lankytojams.
O kur dar receptų pasiūlymai iš duonos – Gardžiausio patiekalo konkursui? Gyventojai buvo aktyvūs ir išradingi, iš gausos siūlymų išrinkdami „Cukinijų duonos“ receptą ir neapsiriko. Mitybos skyriaus kolektyvas pagal šį receptą iškepė duoną ir labai sudomino praeivius. Jie mielai skanavo Cukinijų duoną, užgerdami gira, gėrėjosi jos purumu bei pikantišku skoniu, klausinėjo, iš ko ji iškepta. Šiam patiekalui abejingi neliko ir Gardžiausio patiekalo konkurso komisijos nariai. Paragavę duonos jie gyrė kepėjus, susidomėję klausėsi gyventojų Genės ir Jono linksmo recepto pristatymo. Komisija Cukinijų duoną pripažino vienu iš gardžiausių konkurso patiekalų ir Prienų globos namų komandą apdovanojo diplomu bei paskatinamuoju prizu. Gyventojai į namus sugrįžo kupini naujų įspūdžių, geros nuotaikos ir parvežė savo bičiuliams lauktuvių.
Jūratė Kuzmickienė
Prienų globos namų socialinė darbuotoja

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *