Birštonietis Ignas Kazlauskas – dešimtas

Rugpjūčio 21–26 dienomis Grudziondzo mieste Lenkijoje vyko 6-asis Pasaulio jaunių karšto oro balionų čempionatas, kuriame dėl geriausio piloto vardo varžėsi net 45 įvairių šalių pilotai, du iš jų – lietuviai. Birštoniečiui Ignui Kazlauskui pavyko užimti dešimtą vietą, o komandinėje įskaitoje Lietuva, užleidusi pozicijas Lenkijai, liko antra.
Čempionate dešimtą vietą užėmęs jaunasis pilotas Ignas Kazlauskas pasakojo, jog varžybų išskirtinumas buvo tas, kad įvyko visi suplanuoti skrydžiai, nors vidutiniškai varžybose jų būna penki, o viename skrydyje kartais tekdavo atlikti net ir po aštuonias užduotis.
„Pasaulio jaunių karšto oro balionų čempionate dalyvavau pirmą kartą, todėl išsikėliau didesnius tikslus nei juos pavyko įgyvendinti. Belgijos, Brazilijos, JAV ir nugalėtojos Lenkijos komandos buvo stipriai pasiruošusios, turėjo savo meteorologus, todėl galėjo palankiau vertinti vėją ir pasiekti aukštesnių rezultatų. Tačiau galiu pasidžiaugti, kad kartu su kolega iš Vilniaus Danieliumi Komža pasiekėme puikų rezultatą už Lietuvos rinktinę – susumavus taškus, užėmėme antrą vietą bendroje įskaitoje ir laimėjome sidabro medalį“, – varžybų įspūdžiais dalijosi oreivis I. Kazlauskas.
Po čempionato, pagal surinktus varžybų rezultatus, I. Kazlauskas tapo Lietuvos karšto oro balionų pilotų lyderiu ir šiuo metu reitinge užima pirmą vietą. Nors jaunajam pilotui 27 metai, jis svarsto galimybę dalyvauti Pasaulio vyrų ir moterų karšto oro balionų čempionate, kuris vyks 2024 m. Vengrijoje.

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *