Arčiau žmonių – žolynais kvepiančiu taku…

Vasara netruks prabėgti… Sodų, pievų ir darželių žydėjimas, saulėtos dienos, atostogos, regis, buvo tik vienas mirksnis, toks trumpas, tačiau spalvingas tarsi drugelio gyvenimas. Neatsitiktinai drugelis buvo pasirinktas Pakuonio krašto vasaros šventės „Žolynais kvepiančiu taku…“ leitmotyvu. Daugybė vietos gyventojų ir svečių susirinko į šventę, kad prisimintų vasaros akimirkas, iš jų sulipdytų ir ilgam išsaugotų įspūdžių, spalvų, garsų, skonių mozaiką. Rugpjūčio 12 dieną miestelio parke prasidėjusi šventė truko net keturias dienas, jos akordus tarpusavyje suderino organizatorių – Pakuonio seniūnijos, laisvalaikio salės, bibliotekos, parapijos, daugelio Pakuonio krašto bendruomenės narių, kraštiečių – pastangos sukurti kuo patrauklesnį ir turiningesnį turinį, skirtą įvairių amžiaus grupių ir pomėgių žmonėms..

Seniūnas A. Keturakis pagerbė seniūnijos ilgaamžius.

Todėl šventės programa intrigavo vietos saviveiklininkų bei kviestinių atlikėjų koncertais, apdovanojimais, kūrybiniais konkursais, edukacinėmis ir sportinėmis veiklomis, vaišių kiemeliais, įkvepiančiais pokalbiais, pamaldomis ir Žolinės atlaidais bažnyčioje, parapijiečių susibūrimu, kino filmu po atviru dangumi, nuotaikingu spektakliu, „Hotroad“ nestandartinių automobilių paroda ir įvairiomis pramogomis. Pasirinkimas buvo itin platus, todėl žmonės, per laisvadienius neišvykę iš namų, ir savo gyvenamojoje aplinkoje galėjo įdomiai praleisti laiką.

Po Žolinės atlaidų vyko bendruomeninė Agapė, kurioje turėjo apie ką pasišnekėti Pakuonio krašto bendruomenės pirmininkė R.Zablackienė ir solistas V.Vyšniauskas bei klebonai V.Sikorskas ir V.Volodkovič.

Iš Žolinės tradicijų gimusi, jau keturioliktą kartą Pakuonyje surengta šventė tapo gera proga ne tik bendruomeniškai švęsti ir pramogauti, bet ir padėkoti šį kraštą puoselėjantiems, savo darbais ir prasmingai nugyventais metais turtinantiems žmonėms, jame kurtis ir vaikus auginti pasirinkusioms jaunoms šeimoms. Taip pat – ir dosniems rėmėjams, savanoriams, kurių indėlis, ruošiantis šventei, buvo labai svarbus. Pagarbos ir padėkos žmogui – seniūnijos garbei ir pasididžiavimui – ženklų buvo apstu šeštadienį vykusiame šventės atidaryme.

Tarp muzikinių pasirodymų į sceną, šventės vedėjo Audriaus Gelčio pakviesti, pakilo garbingi svečiai. Su švente savo kraštiečius pasveikino Prienų rajono savivaldybės vicemerė Laimutė Jančiukienė, sveikinimo ir padėkos žodžius tarė Pakuonio krašto bendruomenės pirmininkė Rima Zablackienė. LR Seimo nario Andriaus Palionio padėjėja Valė Petkevičienė politiko dovanas įteikė šios šventės organizatoriams: seniūnui Antanui Keturakiui, bendruomenės pirmininkei Rimai Zablackienei ir kultūros renginių

Seniūnas apdovanojo ir jaunas šeimas, susilaukusias naujagimių.

organizatoriui Audriui Gelčiui. Prienų rajono tarybos narė Rita Keturakienė paskatino dainingąją Alviją Grimalauskienę ir jos dukras Auksę, Gabiją ir Aistę, papuošusias koncertinę programą. Padėkota ir šventinę nuotaiką kūrusiam Pakuonio laisvalaikio salės vokaliniam ansambliui „REnata“, folkloro ansambliui „Obelėlė“, šokių grupei „Erikita“, Pilviškių kapelai „Pilvė“. Meras Alvydas Vaicekauskas, atvykęs pabūti tarp kraštiečių vakarinėje šventės dalyje, padėkojo jiems už ypatingą bendruomeniškumą, kurio dėka net ir nedideliame miestelyje tapo įmanoma surengti tokią didelę šventę.
Už ketvirtą kartą pagrindinės mokyklos aikštyne surengtą Pakuonio krašto krepšinio „3×3“ turnyrą padėkota jo organizatoriams Lukui Vainikevičiui, Rokui Tarcijonui, Ryčiui Kavaliauskui, Justui Davidavičiui. Seniūnas Antanas Keturakis tradiciškai pasveikino jaunas šeimas iš Antakalnio, Daukšiagirės, Bačkininkų, Žuvintos, Pakuonio miestelio,

LR Seimo nario A.Palionio padėjėja V.Petkevičienė įteikė jo padėkos dovanėles šventės organizatoriams.

susilaukusias naujagimių. Jis pasidžiaugė Medeina, Daniele, dviem Kristupais, Adrijana, Andrėja, Domu ir Elena, kurie, reikia tikėtis, šį kraštą pamils taip pat, kaip ir jų tėvai. Seniūnas pasveikino ir dvi naujakurių šeimas, įsirengusias naujus namus, joms palinkėjo harmonijos, klestėjimo, daugiau pinigų ir mažiau rūpesčių. A.Keturakis nusilenkė ir seniūnijos ilgaamžiams, palinkėjo sveikatos, stiprybės, dalyvavusiems šventėje įteikė dovanėles. Šiais metais 80-ties ir 85-erių metų sukaktis švenčia devyniolika seniūnijos gyventojų, tarp jubiliatų – trylika moterų. Garbingo 90 metų amžiaus slenkstį peržengė keturios senjorės.

Pakuonio krašto šių metų šventės simbolis – drugelis –atsispindėjo fotografijų ir kompozicijų parodose.

Parko prieigose dėmesį traukė kūrybingų seniūnijos gyventojų parengtos fotografijų ir kompozicijų parodos tema „Gražiausias šios vasaros drugelis“. Fotografijų konkurse galėjo dalyvauti visi norintieji, už gražiausias atsiųstas menines fotografijas buvo balsuojama Pakuonio laisvalaikio salės feisbuko paskyroje, dešimt gražiausių fotografijų su drugeliais buvo atspausdintos ant drobės ir pristatytos šventėje. Jos dalyviai mielai fotografavosi prie kompozicijų, atkartojančių vasaros drugelių spalvas ir grožį. Jas sukūrė kūrybingi atskirų kaimų ir gatvių gyventojai, panaudodami gėlių žiedus, žolynus ir kitas medžiagas.
Prienų Justino Marcinkevičiaus bibliotekos darbuotojos Eglės Uleckienės pakviesti vaikai ir suaugusieji spalvino paveikslą su įrašytomis Prienų rajono himno eilutėmis. Prienų visuomenės sveikatos biuro palapinėje visi norintieji galėjo pasikartoti pirmosios pagalbos žinias, daugiau išgirsti apie sveiką gyvenseną. Vakaro koncerte, be Irūnos, Mariaus ir

Pakuonio laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Obelėlė“.

„Žemaitukų“, netrūko ir kitų staigmenų: Bačkininkų kaime būstinę įkūrę parasparnininkai dovanojo sudėtingus dūminius viražus danguje, o sutemas nušvietė fejerverkas.
Sekmadienį Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Pakuonio krašto šeimas, sportininkus ir trenerius. Parke vyko sporto ir šeimų diena.

 

Šventinę programą papuošė A.Grimalauskienė su dukromis Aukse, Gabija ir Aiste.

Pirmadienį miestelio parke buvo rodomas populiarus švedų režisieriaus Felix Herngren filmas, kuris suintrigavo ir netikėtai į seansą sukvietė per 70 žiūrovų. Pagal bestseleriu tapusią knygą pastatytas filmas „Šimtametis, kuris išlipo per langą ir dingo“ žiūrovų širdyse susilaukė atgarsio, paskutinius filmo kadrus jie palydėjo plojimais.
Organizatoriams keturios šventės dienos buvo darbingos, o bendruomenės nariams bei svečiams – turiningos. Ketvirtąją šventės dieną vainikavo Žolinės atlaidai bažnyčioje. Šiomis mišiomis su pakuoniškiais atsisveikino kurį laiką parapiją globojęs ir prasmingų akcentų įnešęs kun. Vilius Sikorskas. Jo darbus tęs prieniečiams jau gerai pažįstamas kun. Vitalij Volodkovič, kurį Vilkaviškio vyskupija paskyrė Pakuonio parapijos ir Piliuonos koplyčios klebonu.

Žolinės atlaidų procesija Pakuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Pakuonio krašto bendruomenės pirmininkė Rima Zablackienė parapijiečių vardu padėkojo buvusiam ir būsimam parapijos klebonams, įteikė jiems prielankumo dovanas. Atlaidų metu giesmes dovanojo operos solistas Vaidas Vyšniauskas, kuris prisijungė ir prie parapijiečių agapės. Susibūrimo metu nepriklausomas mėgėjų teatras ,,Veidrodis“ suvaidino spektaklį komediją „Per išeigines į Turkiją“.
Pakuonio krašto šventė nustebino ne tik kruopščiai sudėliota šventės programa, bet ir dalyvių gausa. Iš toliau atvykę svečiai neslėpė nuostabos, kad mažas miestelis taip aukštai kilstelėjo viešų renginių lygmenį, bet tame jokios paslapties nėra, paprasčiausiai pakuoniškiai myli savo kraštą ir siekia, kad jame būtų gera ir įdomu gyventi. Šventė organizuota Pakuonio krašto bendruomenės laimėtų projektų lėšomis, šventę rėmė ir vietos verslininkai.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *