Kaip vaikai kūrė pasaką

Tą vakarą Prienų kultūros centras šurmuliavo nuo vaikų klegesio. Tai buvo paskutinė kūrybinių dirbtuvių „Vaikai kuria pasaką“ stoyklos diena, kurios metu tėveliams, svečiams, artimiesiems stovyklautojai ruošėsi parodyti, ką jie veikė, ko išmoko, sužinojo, sukūrė per penkias dienas.


O išmoko, sužinojo, sukūrė labai daug. Tuo buvo galima įsitikinti želgiant į didžiulį ekraną, kuriame buvo rodoma nuotraukomis užfiksuota kiekviena kūrybinių dirbtuvių diena. Vaizdinę įžangą palydėjo audringi plojimai. Atėjo laikas scenoje pasirodyti ir patiems vaikams. Pasirodė šauniai. Jie ne tik vaidino, šoko, dainavo, bet demonstravo ir paslapčių kupinus, žaismingus ir pavojingus cirko triukus. Nuostabu, kad vadovaujant pantomimos teatro aktoriams Mariui ir Ritai Sekmokams bei Daivai Radzevičienei, šis nuotaikingas pasirodymas pastatytas tik per tris valandas!
Ši kūrybinių dirbtuvių stovykla jau šešta. Šiemet ji vyko rugpjūčio 7-11 dienomis, dalyvavo 34 vaikai, su jais dirbo Giedrė Subotinaitė (šokio teatras „Dansema“), pantomimos teatro aktoriai Marius ir Rita Sekmokai, taip pat Prienų kultūros ir laisvalaikio centro meno vadovai: dailininkas, muzikos pedagogė, vokalo ir kiti specialistai.
Jų skatinami vaikai susipažino su įvairiomis meno raiškos formomis, gilinosi į ekologines temas, apie tai kalbėjo, diskutavo, ieškojo būdų, kaip savo sumanymus išreikšti meninėmis priemonėmis. Kartu su menininke Laura Petruške, naudodami plastiko maišelius, kūrė koliažų paveikslus, sferinio kino pagalba susipažino su ekologijos temą pristatančia vaizdine medžiaga, jėgas išbandė viktorinose. Keliavo ir į Nemajūnų bendruomenės centrą, kur mokėsi gaminti dzūkiškas bulvines bandas aplankė Meninės drožybos centrą ir kt
Onutė Valkauskienė
Autorės nuotraukos

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *