„Bočiams“ jūra šėlo visas penkias dienas…

Ir vėl rugpjūtis. Birštono „Bočiai“ šį mėnesį jau 17-tus metus poilsiauja Palangoje. Riedėdami autobusu NEOPLAN, vairuojamu puikaus vairuotojo Tomo Abraičio, pakeliui išklausėme informaciją, kokie koncertai vyks mūsų poilsio dienomis Koncertų salėje, Kurhauze, Bažnyčioje, Gintaro muziejaus kiemelyje ir Birutės parko rotondoje. Dulksna, išlydėjusi iš Birštono, pusiaukelėje virto smarkiu lietumi. Pralinksmėjome, kai prie Klaipėdos mus pasitikdama nušvito saulė. Ir į savo laikinus namus pas Bronelę ir Galiną dardėjome jau pradžiūvusiais šaligatviais. Mūsų net 38 žmonės, bet gera apsigyventi vieniems šalia kitų. O saulė ragino paskubėti prie jūros, juk nežinai, koks bus rytojus.

Pirmoji diena šilta, bet vėjuota – su šėlstančia, neramia jūra. Raudona vėliava ant gelbėjimo stoties įspėjo – maudytis negalima. Pakrante vis važiavo gelbėtojai, įspėdami apie pavojų ir gresiančias baudas. Su jūra pasisveikinome braidydami ir gėrėdamiesi jos galybe bei didybe. Ir taip visas penkias dienas. Laimė, kad tik vieną dieną lijo nuo ryto iki vakaro, o visos kitos popietės buvo nuskaidrintos saulės ir pasipuošusios nuostabiais saulėlydžiais, kuriais gėrėjomės nuo tilto arba jo prieigose. 470 metrų ilgio tiltu srūva ir srūva poilsiautojų minios, ir nuostabiais vaizdais gali gėrėtis visi. Tokia pat populiari ir Basanavičiaus gatvė, kuria žmonės juda nenutrūkstamai. Vakarais čia galima pasiklausyti Monikos Katunskytės, Radžio, X faktoriaus dalyvio Dovydo ir kitų. Restoranai ir kavinės vilioja gardžiais valgiais ir gėrimais, gražia muzika bei 30 procentų padidėjusiomis maitinimosi kainomis.
Dabar galime ramiai eiti Basanavičiaus gatve: į tave neatsimuš nei dviratininkas, nei riedutininkas. Čia prarieda tik viena kita mašina su išvežiojama produkcija. Ir triukšmo, palyginti su kitais metais, daug mažiau. Niekur nesigirdi motociklų plerpimo bei gaudimo. Tyla – gera byla kiekvienam poilsiautojui.
Kurhauze apsilankėme teatralizuotame Mariaus Jampolskio koncerte „Linksmos skolintų dainų istorijos“. Palangos koncertų salėje kai kas klausėsi Džordanos Butkutės išskirtinio balso. Penktadienį Švč. M.Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje beveik visi gėrėjomės solistės Dovilės Kazonaitės ir akordeonisto Tado Motiečiaus koncertu „Didis gėris“. Tado atliekama „Rauda“, baladės „Paukščiai“ „Pavasaris“ ir Dovilės giesmės bei dainos“Ašara Dievo aky“, „Viešpaties lelija“, „Pajūrio vaikai“ mums, poilsiautojams, buvo didis apdovanojimas, atsisveikinant su Palanga.
Penkios dienos nedaug, bet jų užteko. Tai džiaugsmas, kurį susikuriame patys. Poilsį paįvairino ir dūdų orkestro koncertai parko rotondoje, skirti Palangos orkestro 70-mečiui bei kurortui, mininčiam 770-ąjį gimtadienį. Individualiai lankėme Gintaro muziejaus rūmus, grafo J. Tiškevičiaus alėją, Palangos botanikos parką, Birutės kalną, Lurdo grotą, Meilės alėją, muziejų „Anapilis“, iliuzijų namą „Eureka“. Iš bažnyčios bokšto gėrėjomės Palangos panorama, viduje – bažnyčios grožiu bei didybe. Maldos namuose – įspūdinga sakykla ir trys meniški altoriai, kuriuos puošia marmuriniai bareljefai, XVII a. nutapytas Dievo motinos Marijos paveikslas. Kasmet lankydamiesi vis naujai kažką atrandame ir lyg dovaną paimame atmintin. Kupini įspūdžių, krovėmės lagaminus ir ruošėmės kelionei. O kad kelionė neprailgtų ir būtume sotūs, pietus valgėme Viduklės koldūninėje. Už 6 eurus mes galėjome skanauti koldūnų su kiauliena, jautiena, vištiena, varške ir grybais. Mūsų išankstinis užsakymas pasiteisino. Jau laukė malonūs šeimininkai, apie kurių gaminamų koldūnų gardumą ir malonų aptarnavimą garsas buvo pasiekęs mūsų ausis.
Vakarėjo, kai gausiai lyjant grįžome namo: pailsėję, gražiai įdegę, maloniai pabendravę, įgiję naujos patirties bei įspūdžių, pasiruošę versti naują puslapį geriems darbams ir draugystei. Iš kiekvieno lūpų aidėjo padėkos žodžiai kelionės organizatorei Danutei Žitkuvienei, mūsų nuoširdžiam vairuotojui Tomui Abraičiui ir „Bočių“ bendrijos VALDYBAI, kuri jau pirmame posėdyje aptars kelionę laivu „Algirdas“ maršrutu Birštonas – Prienai – Birštonas – Ožkų pečius – Birštonas. Taip pat kalbėsimės apie paminklo atnaujinimą Panemunio kapinėse, rudenines talkas, kelionę į „Grybų šventę“ Varėnoje, pasiruošimą Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos paminėjimui spalio 1-ąją.
Julija Barutienė
Birštono „Bočių“ bendrijos pirmininkė

Rubrikoje Senjorų svetainė. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *