„Čia žmonės geri visi, o Onos – ypatingos…“

Pieštuvėnų kaime kiekvienais metais laukiama vasaros šventė – Oninės. Liepos 29-ąją bendruomenė „Pieštuvėnai“ sukvietė visus kraštiečius ir šio garbaus vardo nešiotojas į tradicinę dvyliktąją duonos ir žmonių pagerbimo šventę.
Mūsų krašto Onos yra ir puikios šeimininkės, duonos bei kitų gardumynų kepėjos, siuvėjos, audėjos, dainininkės, pasakorės, mokytojos, gydytojos, geros motinos ir žmonos, tiesiog – šaunios moterys. Gaila, kad ne visos dėl vienų ar kitų priežasčių galėjo atvykti. O kelios anksčiau aktyviai dalyvavusios šventėse Onutės, tikimės, kartu dainavo ir globojo mus jau iš Dangaus Karalystės.
Ypatingą reikšmę turi ir pats Onos vardas. Išvertus iš hebrajų kalbos, jis reiškia „malonę“. Gal todėl ir metų laikas Oninėms – toks maloningas: gausus vasaros gėrybių, dar ilgi vasaros vakarai, suteikiantys progą susirinkus ilgiau pasibūti, dosniai pasivaišinti. Juk Šv. Ona yra ir tikinčiųjų globėja.
Džiaugiamės, kad pasveikinti gerbiamų Onučių, kurių šiemet dalyvavo septynios, atvyko ir LR seimo narys A. Palionis, Prienų r. savivaldybės vicemerės J. Zailskienė ir L. Jančiukienė, Stakliškių seniūnijos seniūnė N. Ivanovienė ir Stakliškių parapijos klebonas L. Visockas. Skambias dainas ir smagią muziką dovanojo Stakliškių KLC moterų ansamblis (vad. O. Kamblevičienė), vokalinė instrumentinė grupė „Dzūkijos aidas“, (vad. R. Tamašauskienė). Onutes akordeonu atliekamais kūriniais sveikino bendruomenės narys Jonas Bartkus, varduvininkėms ir visiems šventės dalyviams dainas skyrė ir bendruomenės ansamblis „Svaja“ (vad. O. Kamblevičienė), gerą nuotaiką dovanojo estradinės muzikos atlikėjai Marius ir Dainius.
Renginį vedė G. Kamblevičiūtė – ačiū jai. Mažieji šventės dalyviai ne tik pramogavo ant pripučiamo batuto, bet ir buvo įtraukti į šventinę programą – jiems teko, pradedant šventę, atsakingai ir rugių puokštę, duonos kepalą bei giros ąsotį atnešti. Matyt, bus kam tęsti tradicijas mūsų krašte, kuriame gyvena vien geri žmonės, o Onutės – ypatingos. Gal ir gandrai bus dosnūs mūsų krašto jaunoms šeimoms, ir šis garbus šventas vardas nebus pamirštas…
Dėkojame visiems, kurie šoko, linksminosi, vaišinosi mūsų krašto šeimininkių Janinos G., Simonos R., Mildos B. spaustais sūriais, kepta duona, namine gira ir tiesiog buvo drauge bendrystės šventėje. Nuoširdų ačiū tariame gausiems šventės rėmėjams ir visiems, kurie prisidėjo savo pasiūlymais ir pagalba. Už bendruomeniškumo puoselėjimą, už rūpestį bendruomene dar kartą sakome ačiū mūsų pirmininkei Dalei Stankevičienei.
Bendruomenės narė Birutė Kubilienė

Ramūno Škirkos nuotraukos

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *