Apsilankykite atnaujintame Škėvonių gūbrio pažintiniame take

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos teigimu, nuo šiol Škėvonių gūbrio atodangą Nemuno kilpų regioniniame parke bus patogiau pasiekti pėsčiomis ar dviračiu ir gėrėtis kvapą gniaužiančia Nemuno kilpų panorama. Lankytojams atvertas naujai lankymui pritaikytas Škėvonių gūbrio pažintinis takas, rašoma tarnybos pranešime spaudai. Dėl lankytojų patogumo ir saugumo pakeistos nusidėvėjusios apžvalgos aikštelės konstrukcijos, šlaitų atitvarai, įrengtas naujas pažintinis takas, kurį papildo atokvėpio vietos, 10 metrų ilgio gūbrio maketas.
Naujai pritaikytame lankymui Škėvonių gūbrio pažintiniame take veikia skaičiuotuvas, kuris fiksuoja lankytojų skaičių.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Agnė Jasinavičiūtė džiaugiasi, kad, bendradarbiaujant su Birštono savivaldybe, pasiektas gražus rezultatas – visuomenei atvertas atnaujintas Škėvonių gūbrio pažintinis takas. Nemuno kilpų regioniniame parke, Birštone, tai jau ne pirmas projektas, įgyvendintas 2014–2020 metų Europos Sąjungos investicijų veiksmų programos lėšomis.
Pažintį su Nemuno kilpų regioniniu parku kviečiama pradėti regioninio parko Lankytojų centre, po to, keliaujant promenada palei Nemuną, užlipti ant pritaikyto lankymui Vytauto kalno, nužingsniuoti iki aukščiausio Lietuvoje Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokšto ir tuomet aplankyti Škėvonių gūbrio taką.
Škėvonių atodanga – ledynmečio pabaigoje susiformavęs gamtos paminklas, įtrauktas į vertingiausių Šiaurės Vakarų Europos geologinių objektų sąrašą. Atodanga ypač svarbi gamtamoksliniu požiūriu dėl išlikusios tarpledynmečio dūlėjimo plutos, todėl jos prieigos atnaujintos siekiant išsaugoti ir sudaryti palankias sąlygas keliautojams susipažinti su Škėvonių geomorfologinio draustinio kraštovaizdžiu. Tai puiki vieta pasigrožėti Nemuno ir jo pakrančių panorama. Daugiau nei pusę kilometro besidriekiantis atodangos skardis aukščiausioje vietoje siekia net 33 metrų aukštį. Siauriausioje vietoje gūbrio plotis yra mažiau nei 100 metrų, o plačiausioje – kiek daugiau kaip 400 metrų. Atnaujintas Škėvonių gūbrio takas jau veikia ir yra atviras lankytojams.

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *