Skelbiamas tradicinis Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2023“

Krašto apsaugos ministerija skelbia tradicinį fotokonkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2023“ ir siekia išrinkti geriausias einamųjų metų nuotraukas karine tematika. Šiemet konkursas organizuojamas jau devynioliktą kartą.
Kviečiame visus, profesionalus ir mėgėjus fotografus, kurie fotografavo Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų NATO karinių vienetų karius ir techniką, peržvelgti savo praėjusių metų pabaigoje ir šiais metais darytas nuotraukas, iš jų atrinkti iki 10 geriausių ir atsiųsti konkursui. Svarbu, kad nuotrauka atspindėtų kariuomenės gyvenimo akimirkas: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose ir šventėse, bendrauja tarpusavyje ir su visuomene, kokios jų kasdienės patirtys ir išgyvenimai, kokią techniką ir ginkluotę naudoja Lietuvos ir sąjungininkų kariai ir pan.
Šiemet konkurso dalyvių nuotraukos bus vertinamos keturiose kategorijose:
(I kategorija) kario portretas;
(II kategorija) kariniai veiksmai – nuotraukos, kuriose atsispindi karinės pratybos, misijos, kovinės užduotys ir pan.;
(III kategorija) kariuomenės šventės ir kasdienybė – nuotraukos, kuriose atsispindi kariuomenės šventės, renginiai, ceremonijos ir (ar) karių kasdienybė: laisvalaikis, poilsis, buitis;
(IV kategorija) technika ir ginkluotė – nuotraukos, kuriose atsispindi Lietuvos kariuomenės pažanga ir modernizacija, matoma technika ir (ar) ginkluotė.
Konkurso vertinimo komisija išrinks geriausias kiekvienos kategorijos nuotraukas, kurių autoriai šiemet pasidalins Krašto apsaugos ministerijos įsteigtą 5 200 eurų premijų fondą (skirstymo tvarka yra nurodyta konkurso nuostatuose). O iš visų dalyvių pateiktų nuotraukų komisija išrinks vieną „Linksmą kadrą“. Tradiciškai savo prizą įsteigia Lietuvos kariuomenės vadas. Labiausiai patikusių nuotraukų autorius apdovanos konkurso rėmėjai.
Geriausių nuotraukų parodos atidarymą ir laureatų apdovanojimą planuojama surengti 2023 metų pabaigoje Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Taip pat tradiciškai bus išleistas geriausių fotokonkurso nuotraukų katalogas.
Nuotraukas konkursui kviečiame siųsti iki šių metų rugpjūčio 15 d. el. paštu kamfotokonkursas@gmail.com
Išsamią informaciją apie konkurso sąlygas, registravimosi ir nuotraukų siuntimo tvarką rasite Krašto apsaugos ministerijos puslapyje: nuostatai, anketa.
Informacija apie konkursą teikiama el. p.: kamfotokonkursas@gmail.com ; rsv@kam.lt

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *