Viename kurorte vogė, kitame ilsėjosi

Pastarąją savaitę Birštono ramybę sutrikdė policijoje registruotos vagystės iš gyvenamųjų namų. Neilgai trukus, policijos pareigūnams pavyko nustatyti ir sulaikyti vagystėmis įtariamą asmenį. Paaiškėjo, kad tai iš įkalinimo įstaigos pasišalinęs asmuo, kuriam nuo birželio 15 dienos Lietuvos kalėjimų tarnyba paskelbusi paiešką.
Pasprukęs iš bausmės atlikimo vietos, 36-erių nuteistasis laiko veltui neleido – Birštone, įtariama, įvykdė ne vieną vagystę.
Liepos 6 d. Prienų r. PK gautas vyro (gim. 1999 m.) pareiškimas, kad apie 19 val. grįžęs į namus, Birštone, Pušų g., rado apgadintą lango rėmą, per kurį patekta į namo vidų. Iš vidaus pasigedo 1 500 eurų grynųjų, fotoaparato „Cannon“, automobilio „Mercedes Benz“ užvedimo raktelio. Nuostolis – 2 150 eurų.
Liepos 7 d., 9 val. 28 min., Alytaus apskr. VPK gautas pranešimas apie tai, kad tą pačią dieną apie 9 val. Birštone, Pušų g., pastebėta, jog iš vyro (gim. 1977 m.) namo, patekus pro neuždarytą rūsio langą ir išlaužus seifo duris, pavogta teisėtai laikomas pistoletas „Glock 45“ bei 400 šovinių.
Alytaus apskr. VPK pareigūnai, reaguodami į pasikartojančias vagystes Birštone, nedelsdami ėmėsi visų būtinų veiksmų siekiant nustatyti nusikalstamą veiką įvykdžiusius asmenis. Atlikus kompleksinius ikiteisminio tyrimo veiksmus, nustatyta, kad šias vagystes galėjo įvykdyti Lietuvos kalėjimų tarnybos ieškomas prieniškis.
Liepos 9 d. įtariamasis buvo sulaikytas Druskininkuose, besimėgaujantis SPA malonumais. Kratų metu vyro deklaruotoje gyvenamojoje vietoje bei artimųjų namuose rasti ir išimti vogti daiktai: fotoaparatas „Cannon“, šaunamasis ginklas su šaudmenimis, grynųjų pinigų ir kiti daiktai, kurie įtariama, pasisavinti neteisėtai.
Iš Prienų kilęs 36-erių metų vyras yra gerai žinomas teisėsaugai, anksčiau jis teistas net 14 kartų: už vagystes, plėšimus, dokumentų klastojimą, sukčiavimą.
Alytaus apskr. VPK KP organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl šaunamojo ginklo, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų pagrobimo. Pareigūnai neatmeta, kad ikiteisminio tyrimo metu gali paaiškėti ir daugiau šio asmens padarytų nusikaltimų.
Įtariamajam pareikštas įtarimas dėl šaunamojo ginklo ir šaudmenų pagrobimo. Už šią nusikalstamą veiką didžiausia numatyta bausmė laisvės atėmimas iki 10 metų.
Teismas jam skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 1 mėnesiui. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Alytaus AVPK informacija

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *