Griežtas teismo verdiktas Alytaus narkotikų platintojams

Kauno apygardos teismas ilgam už grotų pasiuntė mirtį sėjančius kvaišalus Alytuje pardavinėjusią sutuoktinių porą, anūkę ir jų bendrą.
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu bei vaiko įtraukimą į nusikalstamą veiką, 53-ejų metų vyrui skirta 10 metų laisvės atėmimo bausmė. Jo 54-erių metų sutuoktinei – 11 metų laisvės atėmimo bausmė. Teistumą narkotikai užtraukė ir neseniai pilnametystės sulaukusiai poros anūkei, tačiau ši už grotų nekeliaus – jai buvo skirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė atidedant. Kvaišalų tiekėjų „kolega“, 47-erių metų vyras, už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti, laisvės atėmimo vietoje turės praleisti 11 metų.
2021 m. balandžio 28 d. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai po ilgo, kruopštaus ir sudėtingo tyrimo sulaikė sutuoktinių porą, kurie platino itin pavojingą sintetinę narkotinę medžiagą – karfentanilį.
Kriminalistai turėjo duomenų, kad Alytuje padažnėjo atvejų, kai gyventojai pastebėdavo sunkiai aplinkoje besiorientuojančius, nuo kvaišalų apsvaigusius asmenis. Jiems tekdavo kviesti medikus, kurie ne visais atvejais spėdavo padėti galimai narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojusiems asmenims. Užfiksuoti ir mirtini apsinuodijimai. Alytaus mieste suaktyvėjo ir administracinių nusižengimų, dažnu atveju, vagysčių, fiksavimas. Tam įtakos turėjo noras įsigyti narkotinių medžiagų, kurių vartotojams trūko pinigų.
Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, atlikę ilgalaikį kompleksinį tyrimą, nustatė narkotikų platinimo „schemą“, asmenis, susijusius su nelegalia veikla. Šeima į teisėsaugininkų akiratį pakliuvo ne pirmą kartą, ir vyras, ir jo sutuoktinė praeityje buvo nuteisti įvairiomis kriminalinėmis bausmėmis už disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir jų platinimą. Turėdami didelę patirtį, asmenys „šeimos verslą“ šį kartą labai saugojo, iškraustė jį iš savivaldybės skirtų gyvenamųjų patalpų. Pastaruoju metu sandoriai vyko avių kūtelėje, tarp gyvulių gardų stovėjo specialiai „klientams“ įrengtas skambutis, kuriuo jie ir iškviesdavo pardavėją. Galima sakyti, klientų aptarnavimas vyko „vieno mygtuko“ principu. Dar vienas įdomus faktas, kad narkomanai, įsigiję mirtį sėjančių kvaišalų, juos išsinešti privalėjo griežtai tik burnoje, kad bet kuriuo metu juos galėtų praryti, taip sunaikindami įkalčius. Taip pat buvo nustatytas darbo ir poilsio laikas, į nelegalų „verslą“ įtraukta tuomet 16-metė poros anūkė.
Operacijos metu per kratas aptikta ir paimta labai didelis kiekis pardavimui paruoštos narkotinės ar psichotropinės medžiagos, spėjama, karfentanilio. Vieną lankstinuką, tarp narkomanų vadinamą „čekiu“, šešėliniame pasaulyje buvo galima įsigyti už 10 eurų. Kratų metu taip pat paimti už kvaišalus gauti pinigai.
Ikiteisminį tyrimą atliko Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.
Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.
Alytaus apskr. VPK informacija

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *