Vyko akcija „Atminties neištremsi“

Birželio 14 dieną Prienų kultūros ir laisvalaikio centro prieigose buvo paminėti lietuvių tautai skaudūs įvykiai – masinės tremties į Sibirą 82-oji sukaktis bei dešimtmečius trukusi sovietinė okupacija ir vietos gyventojų genocidas. Prisimenant raudonojo teroro aukas – šio krašto tremtinius, partizanus, kovotojus, žuvusius kovoje už laisvę, prie jiems skirto paminklo Laisvės aikštėje buvo padėtos gėlės ir tylos minute pagerbtas jų atminimas. Šios istorinės datos prasmę savo pasisakyme priminė Prienų rajono savivaldybės vicemerė Laimutė Jančiukienė.

Iš atminties akcijos „Atminties neištremsi“ Prienuose.

Nuo vidurdienio prasidėjo ir kelias valandas truko istorinės atminties akcija „Atminties neištremsi“, kurios metu visi norintieji – Prienų miesto gyventojai, jaunimas, praeiviai – skaitė tremtinių vardus, pavardes ir jų likimus, iš viso nuskambėjo apie 4000 pavardžių, knyga su jų sąrašu perduota Prienų krašto muziejui.
Prie šios visoje šalyje vykusios akcijos prieniečiai prisijungė Atviros jaunimo erdvės „Prienas“ iniciatyva. Joje dalyvavo nemažai jaunosios kartos atstovų – Prienų tunto skautai, jaunieji šauliai, maltiečiai, moksleiviai.
Vakare Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje buvo laikomos atminimo šv. Mišios, po kurių puikų klasikinės muzikos koncertą dovanojo Kauno styginių kvartetas.
„Gyvenimo“ informacija

 

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *