Gauti pirmieji Beržyno parko tvenkinio ir Jiezno ežero vandens kokybės tyrimų rezultatai

Visuomenės sveikatos biuras kartu su Nacionaline visuomenės sveikatos laboratorija maudymosi sezono metu stebi Beržyno parko tvenkinio ir Jiezno ežero, naudojamų visuomenės poreikiams, vandens kokybę. Pirmieji mėginiai tyrimams atlikti buvo paimti 2023 m. gegužės 24 d. Gauti vandens mikrobiologinių tyrimų rezultatai parodė, kad vandens telkinių kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, keliamus maudyklų vandens kokybei, ir nekelia grėsmės žmonių sveikatai – žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršija. Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas, ar ne.
Beržyno parko tvenkinio vandens mikrobiologiniai parametrai: žarninių enterokokų – 63 KSV/100 ml (norma – 100 KSV/100 ml), o žarninių lazdelių (Escherichia coli) – 230 KSV/100 ml (norma – 1000 KSV/100 ml).
Jiezno ežero vandens mikrobiologiniai parametrai: žarninių enterokokų – <1,0 KSV/100 ml (norma – 100 KSV/100 ml), o žarninių lazdelių (Escherichia coli) – 3,1 KSV/100 ml (norma – 1000 KSV/100 ml). Tyrimai bus atliekami kas dvi savaites maudymosi sezono metu.
Jei vanduo yra užkrėstas žarninėmis lazdelėmis ar žarniniais enterokokais, gresia žarnyno infekcija, todėl maudantis reikia stengtis, kad į burną nepatektų vandens. Užterštas vanduo taip pat gali sukelti akių bei ausų infekcijas. Maudymasis tokiame vandenyje ypač pavojingas vaikams, pagyvenusiems ir silpnesnį imunitetą turintiems žmonėms. 
Taip pat buvo atlikti smėlio mėginių tyrimai, kurie yra neigiami – nerasta helmintų kiaušinėlių nei Jiezno ežero, nei Beržyno tvenkinio smėlyje. Nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos nerasta nė viename iš tirtų vandens telkinių.
Norint sumažinti vandens taršą poilsiautojai turėtų laikytis tvarkos prie vandens telkinių, asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros. Vandens telkiniuose nepatariama maudytis po smarkių liūčių. Vandens užterštumas labiau padidėja per karščius, nes paspartėja bakterijų dauginimasis vandenyje, vanduo nespėja išsivalyti – į vandenį išskiriama toksiškų ir pavojingų žmogaus sveikatai medžiagų apykaitos produktų.
Linkime saugaus poilsio prie vandens telkinių!

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *