Organizavo išvyką į Vilnių

Gegužės 6 d. Birštono parapijos „Caritas“ savanorių lydimi nuo karo pabėgę ir Birštone įsikūrę ukrainiečiai leidosi į pažintinę kelionę su Lietuvos sostine – Vilniumi. Kelionės metu Trakų salos pilies ir kitų objektų istorijas pasakojo gidė, Birštono parapijos „Caritas“ savanorė dr. Roma Zajančkauskienė.
Pirmoji stotelė – Energetikos ir technikos muziejaus Virsmo salė. Muziejaus gidė išsamiai supažindino su interaktyvia ekspozicija apie žmogaus santykį su energija, Virsmo salės centre įrengtomis didžiausiomis „Tesla“ ritėmis Baltijos šalyse. Gidė kvietė ekskursijos dalyvius dalyvauti interaktyviuose iššūkiuose, kuriuos įvykdę dalyviai galėjo sugeneruoti energijos, ją paversti energijos kvantais, o juos iškeisti į suvenyrus ir Virsmo salės inžinieriaus atestatą. Šie iššūkiai suteikė daug džiaugsmo ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.
Antroji stotelė – LDK valdovų rūmai, kuriuose audio gidais nešini ukrainiečiai daugiau sužinojo apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją ir jos teritorijos raidą, apžiūrėjo atkurtus istorinius vėlyvosios Gotikos, Renesanso ir ankstyvojo Baroko interjerus rūmų menėse bei įspūdingą Lenkijos karaliaus ir Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Žygimanto Augusto gobelenų kolekciją ir kt.
Trečioji stotelė – Gedimino pilies bokštas, kuriame visi gėrėjomės Vilniaus panorama, susipažinome su Vilniaus, kaip politinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centro, istorija.
Pavargę, bet pilni įspūdžių ir gerų emocijų, grįždami namo sustojome pasižvalgyti į Trakų salos pilies panoramą.
Už sėkmingą ir įspūdingą dieną dėkojame kelionės gidei, „Caritas“ savanorei dr. Romai Zajančkauskienei, kuri savo istorijos žinių bagažu pasidalino su ukrainiečiais; Lietuvos „Caritui“, kuris mielai prisidėjo kompensuojant kelionės maitinimo išlaidas. Nuoširdus ačiū ir „Caritas“ savanorėms, kurios akylai sekė grupę ir neleido niekam paklysti, bei vairuotojui Tomui, kuris ne tik saugiai vežė, bet ir talkino rusų kalbos žiniomis bendraujant su ukrainiečiais.
Kelionė ukrainiečių karo pabėgėliams organizuota Birštono savivaldybės biudžeto lėšomis įgyvendinant projektą „Birštono parapijos „Carito“ savanorystės idėjų sklaida teikiant pagalbą jos stokojantiems“.
2023 m. gegužės 4 d. vykusiame vyskupijų ir dekanatų/parapijų Carito padalinių, kurie nuo karo Ukrainoje pradžios aktyviai teikė bei teikia pagalbą ukrainiečiams, atstovų susirinkime Birštono parapijos „Caritas“ gavo padėką už vykdomą veiklą, teikiamą pagalbą jos stokojantiems birštoniečiams, karo pabėgėliams iš Ukrainos.
Birštono parapijos „Caritas“ informacija

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *