Milda Ferevičiūtė – konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatė

2023 m. gegužės 19 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus padalinio Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko nacionalinio mokinių kūrybos darbų konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ baigiamasis renginys. Šiame renginyje buvo apdovanoti konkurso laureatai. Tarp visų laureatų buvo apdovanota ir Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokinė Milda Ferevičiūtė.
Jos sukurtas erdvinis darbas „Pakeliui į koncentracijos stovyklą“ buvo išrinktas pačiu geriausiu. Mildos sukurtą darbą komisija siūlys eksponuoti Žydų muziejuje. Mildą konkursui ruošė dailės mokytoja metodininkė Aušra Deltuvienė. Už puikų darbą Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė Mildai ir mokytojai Aušrai padovanojo kelionę į Briuselį.
Nacionalinis mokinių kūrybos darbų konkursas, kuris kiekvienais metais sulaukia didelio dalyvių skaičiaus, organizuojamas jau 22 kartą. Jame dalyvauja 5–12 klasių mokiniai iš Lietuvos bei lietuviškų mokyklų užsienyje (Punsko, Vokietijos, Latvijos ir kt.). Šiais metais konkurse dalyvavo 910 mokinių iš Lietuvos bei lietuviškų bendrojo ugdymo mokyklų užsienyje. Konkursui pateikta 73 rašto darbai, 553 piešiniai, 44 maketai ir instaliacijos, 24 filmai, 24 prezentacijos bei 28 muzikiniai kūriniai.
Konkurso pagrindinis tikslas – ugdyti jaunimo pilietiškumą, skatinti jų įsitraukimą į istorinės atminties puoselėjimo bei jos įprasminimo veiklas.
„Revuonos“ pagrindinė mokykla

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *