Žygis pasieniečiui Gintarui Žaguniui atminti

Šiais metais po nedidelės pertraukėlės 206 kuopos Jiezno šauliai ir šauliukai vyko į Dieveniškėse organizuojamą žygį, skirtą 1991 m. žuvusiam pirmajam pasieniečiui G. Žaguniui atminti.
Kadangi turėjome problemų su transportu, negausiai grupelei teko keliauti nuosavais automobiliais. Išvažiavę anksti ryte, vietoje buvome apie 9 valandą, todėl spėjome sklandžiai ir greitai užsiregistruoti, pasirinkti 12 km maršrutą. Čia gavome ir žygeivio korteles, kuriose žygio metu kontrolės punktuose turėjome atsižymėti spaudu, susipažinome su VSAT ir LK KASP ekspozicijomis, pailsėjome bei  pasipildėme vandens atsargas.
Į starto vietą atvažiavome kiek anksčiau, tad iki žygio pradžios dar spėjome apsilankyti Šalčininkų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Lietuvos kariuomenės bei pasieniečių palapinėse ir, padarę mankštą, pasileidome į kelią. Daugiausia ėjome žvyrkeliais, laukų ir miško keliukais. Ilgiausiai teko keliauti iki pirmojo kontrolės punkto. Atžygiavus pamatėme Lietuvos-Baltarusijos sieną, čia apžiūrėjome pasieniečių visureigį ir keliavome toliau. Pasiekus antrąjį kontrolės punktą, turėjome galimybę pašaudyti, apžiūrėti pasieniečių maskuotę. Netrukus pasiekėme ir finišą – Gaujos mokomąjį taką – iš kurio ir startavome. Čia, atsiėmę žygio dalyvio diplomus ir medalius, pasivaišinome koše, arbata, sausainiais bei Dieveniškių bendruomenės paruoštomis vaišėmis.
Gerai nusiteikę, sotūs po vaišių, truputį pavargę, išvykome atgal namo, o sugrįžę nekantriai laukiame ir kito žygio.
Jiezno gimnazijos jaunosios šaulės Ieva Kimbirauskaitė ir Monika Babenskaitė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *