Tarptautinę šeimos dieną paminėjome petankės aikštelėje

Birštono „Bočiai“, dar 1999 metais susitelkę į vieningą bendriją – ŠEIMĄ, šiemet šią datą pažymėjo petankės varžybose. Ir pailsėjome, ir vieni kitus apkabinome, linkėdami sėkmės varžybose bei šviesių ir gražių prisiminimų iš gyvenimo savo giminės šeimose.
Lietuvoje, kaip ir kitose pasaulio šalyse, motinystei ir tėvystei pagerbti minimos Motinos ir Tėvo dienos. Pirmąjį gegužės sekmadienį minime Motinos dieną, o pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną. Šių dviejų švenčių sandūroje – gegužės 15 d. – pasaulyje švenčiama Tarptautinė šeimos diena.
Jungtinių Tautų Organizacijos sprendimu ji minima nuo 1994 metų, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, kurios tiesiogiai ar netiesiogiai turi įtakos kiekvienai šeimai. Sveikinkime ir saugokime savo artimuosius, šeimos narius, puoselėkime šeimos perduodamas tradicijas ir vertybes. Tegul kiekvieno mūsų šeimoje nuolat gyvena meilė, pagarba, tolerancija ir supratimas, o namai būna ta vieta, kur visada gera sugrįžti. Metai keitė metus, savo namų tvirtovėje užauginome vaikus, padėjome auginti anūkus ir gėrimės bundančiais naujais, tyrais žiedais – proanūkiais.
Jau seniai mes nesirenkam varžybų „Greiti ir vikrūs“, bet petankę – sporto šaką, kuri atitinka mūsų jėgas ir galimybes, mėgstame ir puoselėjame. Praėjusį pirmadienį 10 val. bočiai rinkosi petankės aikštyne prie „Tulpės“ sanatorijos. Gerai nusiteikę, organizuojami Leono Lynyko, sudarėme tris moterų ir dvi vyrų komandas. Perpratome šios sporto šakos esmę, tai, kad metaliniai rutuliai metami kuo arčiau medinio kašaneto. Tai – lengvas, mažas, apvalus žymeklis, nutolęs ne mažiau 6 metrus nuo išmetimo žiedo. Šalia žaidėjų aidėjo sirgalių balsai už vieną ar kitą komandos narį, skatinantys pasistengti. Po poros valandų komandos išsirikiavo ir laukė rezultatų paskelbimo. Pirmąją vietą tarp vyrų laimėjo Leono Baručio, Raimundo Mikėno ir Arnoldo Ribinsko komanda. Dvi pirmosios vietos, surinkus po 10 taškų, atiteko Leonui Baručiui ir Raimondui Mikėnui. Tarp moterų nugalėtoja tapo Danutės Žitkuvienės, Aldonos Gudauskienės ir Genovaitės Valatkienės komanda. Dvi pirmosios vietos buvo pripažintos Marytei Radzevičienei ir Vidai Budreckienei, surinkusioms po 7 taškus. Kadangi į varžybas susirinko daug moterų, tai buvo sudaryta „Mėgėjų“ komanda iš 7 asmenų. Ir čia lyderėmis po septynių metimų tapo Stasė Kėvalienė ir Laima Karoblytė, surinkusios po 4 taškus.
Visi nugalėtojai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais. Nebuvo pamirštos dvi komandų dalyvės ir paskatintos paguodos prizais.
Sportas padeda į gyvenimą pažvelgti visiškai kitomis akimis. Fizinio aktyvumo dėka mūsų mintys tampa aiškesnės, o psichologinė būsena – tvirtesnė ir stabilesnė. Sportas gerina nuotaiką, padeda pasijusti geriau, reikšmingai sustiprina pasitikėjimą savimi. Be to, sportuojant, ypač užsiimant komandiniu sportu, stipriname bendrystę ir draugystę.
Julija Barutienė
Birštono „Bočių“ bendrijos pirmininkė
Arnoldo Ribinsko nuotraukos

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *