Išgirdo gyventojų problemas iš pirmų lūpų

Prienų rajono savivaldybės atstovai, kaip ir kasmet, pradeda susitikimų su seniūnijų gyventojais maratoną. Gegužės 10 dieną Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, vicemerės Jūratė Zailskienė bei Laimutė Jančiukienė, laikinai Administracijos direktorės pareigas einanti Jūratė Mickevičienė, mero patarėja Viktorija Ignatavičienė bei dalis naujai išrinktų Tarybos narių lankėsi Šilavoto seniūnijoje.
Šiemet, kiek pasikeitus susitikimų formatui, savivaldos atstovai pirmiausia apžiūrėjo seniūnijos apylinkes ir kelius, aplankė telefonu užsiregistravusius žmones ir susipažino su jų problemomis. Tiesa, pasikviesti į vietą rajono Savivaldybės vadovus ir supažindinti juos su konkrečiomis problemomis Šilavoto seniūnijoje panoro vos vienas gyventojas.
Vėliau mero komanda surengė tradicinį susitikimą su Šilavoto krašto įstaigų vadovais, seniūnaičiais bei bendruomenių pirmininkais, kuriame aptarė seniūnijai ne vienerius metus aktualias kelių priežiūros ir remonto problemas, eismo saugumo užtikrinimą jau sutvarkytuose ruožuose, mokinių pavėžėjimo į Prienuose esančias mokyklas ir iš jų bei kitus klausimus.
Susitikime su įstaigų vadovais, seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais išgrynintomis vietos bendruomenės aktualijomis meras pasidalijo su gyventojais.
Anot A. Vaicekausko, keliai ir toliau išlieka pagrindine problema ne tik Šilavoto seniūnijoje, bet ir visame rajone, o po šios žiemos tai dar labiau išryškėjo. Mero teigimu, valstybės finansavimas keliams – nepakankamas ir, jeigu anksčiau keliai būdavo tvarkomi tik iš valstybės skirtų lėšų, jau kelerius metus savivaldybė kelių remontui skiria papildomų lėšų iš savo biudžeto, tačiau, net ir gerokai pasistūmėjus į priekį, problema vis dar išlieka aktuali. „Negaliu pažadėti stebuklų, pamažu kelius ir toliau tvarkysime. Noriu paprašyti žmonių pakantumo ir kantrybės“, – gyventojams sakė A. Vaicekauskas.
Savivaldybės vadovas taip pat atkreipė dėmesį, jog dalis Šilavoto seniūnijoje esančių kelių yra regioniniai, dėl šios priežasties savivaldybė mažai ką gali padaryti.
Gyventojo paklaustas, ar lankantis Šilavoto seniūnijoje meras nenustebo, jog šiame krašte asfaltuotų kelių yra mažokai ir kokie yra prioritetai, sudarant tvarkomų kelių sąrašą, A. Vaicekauskas teigė, kad kelių būklę visame rajone vertina sudaryta komisija. Pagal naująją tvarką prioritetas skiriamas, atsižvelgiant į tokius kriterijus, kaip: gyventojų skaičius, veikiančios įmonės, lankytini objektai ir kt. Beje, dar susitikimo su seniūnaičiais metu meras atkreipė dėmesį į tai, kad visame Prienų rajone yra per 1000 km neasfaltuotų kelių, o, J. Zailskienės teigimu, situacija Šilavoto seniūnijoje nėra pati blogiausia.
Seniūnės Neringos Pikčilingienės 2022-ųjų metų ataskaitos duomenimis, Šilavoto seniūnijai priklauso 94,56 km vietinės reikšmės kelių, iš kurių asfaltuoti tik 7,5 km. Praėjusiais metais iš viso kelių priežiūrai buvo skirta 140594,31 euro, iš kurių: 9976,94 Eur skirti greideriavimui, 25598,59 Eur – žvyravimui, 5111,78 Eur – sniego valymui, 2530,05 Eur – kadastriniams matavimams, 211,63 Eur – pralaidų remontui, 557,40 Eur – žolės pjovimui, 5092,39 Eur – asfaltbetonio dangos duobių užtaisymui bei 91515,53 Eur – Kaštonų g. Jiestrakio k. asfaltavimui.
Dar vienas svarbus klausimas – Šilavoto mokyklos pastato likimas. Nepaisant to, jog mokinių Šilavoto pagrindinėje mokykloje beveik nebelikę, meras gyventojus patikino, jog parduoti pastato neplanuojama, todėl Savivaldybė laukia pasiūlymų ir iniciatyvų, kaip įveiklinti laisvas patalpas.
Bendraudamas su gyventojais, meras pažymėjo, jog norėtų išgirsti ir kitas problemas. Jis taip pat ragino susirinkusiuosius pranešti apie atokiai gyvenančius žmones, kurie kartais lieka nepastebėti ir jiems reikia pagalbos, žinoma, jei tokių yra.
Susitikimo metu Savivaldybės vadovai ne tik išklausė vietos bendruomenės problemas, bet ir pasidžiaugė bendruomenių aktyvumu ir iniciatyvumu, seniūnės veikla Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijoje.
Kaip ir kasmet, 2022-aisiais metais seniūnija rūpinosi infrastruktūros gerinimu ir aplinkos tvarkymu: organizuoti medžių ir krūmų pašalinimo darbai ant Klebiškio piliakalnio, paminklo, esančio Lėsiškio kaime, restauravimo darbai; įrengti šviestuvai Ramybės ir Tvenkinio gatvėse; nupjauta 11 vnt. avarinės būklės medžių; asfaltuota Kaštonų g. bei sutvarkytas Karklų (Pakiauliškio k.), Pašilės (Ingavangio k.), Lakštingalų (Mieleiškampio k.) gatvės; nutiesta pralaida Naujojo Skrynupio k.
Nors už praėjusius metus atsiskaityta, darbai niekur nedingsta, tad, pasak seniūnės, šiemet ir toliau planuojama gatvių apšvietimo plėtra, avarinių medžių šalinimas, paprastasis kelių remontas: Pašilės g. (Ingavangio k.), Ežero g. (Prienlaukio k.), Vyturių g. (Kuišių k.), Pievų g. (Lėsiškio k.), Miško g. (Klebiškio k.), Tylos g. (Mieleiškampio k.), taipogi seniūnaičių rinkimų organizavimas ir kiti darbai.
Baigdama ataskaitos pristatymą, seniūnė pažymėjo, jog viena visų darbų tikrai nenudirbtų, todėl už pagalbą ji nuoširdžiai dėkojo seniūnaičiams, gyventojams, vietos ūkininkams, verslininkams ir kitiems pagalbininkams.
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *