Verslo atstovai domėjosi, koks kasdien vartojamo vandens kelias

Kiekvienam iš mūsų svarbi geriamojo vandens kokybė, bet ne visi centralizuotai tiekiamo vandens vartotojai žino, kaip jų naudojamas vanduo yra išgaunamas, gerinamas ir tiekiamas, o surinktos nuotekos išvalomos?

Kauno PPAR Prienų atstovybės nariai – Birštono nuotekų valykloje.

Gegužės 4 dieną Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų Prienų atstovybės nariai lankėsi UAB „Prienų vandenys“. Jos direktorius Rimantas Ignatavičius surengė ekskursiją po bendrovės gamybinius objektus, papasakojo, kaip veikia vandentvarkos ūkis, pristatė gyventojams ir verslo subjektams teikiamas paslaugas, įgyvendinamus vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų plėtros bei rekonstrukcijos projektus, pasidalino įmonės veiklos planais, kurie, gavus investicijų, paskatintų vartotojų prisijungimą prie centralizuotų tinklų didesnėse Prienų rajono gyvenvietėse.
Direktoriaus pakviesti verslo atstovai apsilankė Kauno gatvėje veikiančioje vandenvietėje su veikiančiais gręžiniais ir vandens gerinimo įrenginiais. Čia iš žemės gelmių išgaunamas požeminis vanduo, kuriuo aprūpinamas visas Prienų miestas. Taip pat buvo sudaryta galimybė nuvykti ir į UAB „Birštono vandentiekis“ priklausančią nuotekų valyklą. Joje ekskursijos dalyviai galėjo savo akimis pamatyti, kaip vamzdynais iš Prienų perpumpuoti teršalai įrenginiuose biologiškai valomi tol, kol tampa švariu vandeniu, kurį galima išleisti į aplinką, taip pat sužinojo, kokiu būdu apdorojamas valymo metu nusėdęs dumblas. Šie procesai griežtai kontroliuojami, periodiškai atliekami tyrimai.
Pasak UAB „Prienų vandenys“ direktoriaus R.Ignatavičiaus, bendrovėje dedama daug pastangų, kad kuo daugiau vartotojų naudotųsi centralizuotomis geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugomis. Kartu su aplinkosaugininkais organizuojami reidai, kurių metu išaiškinami gyventojai, buitinėmis nuotekomis teršiantys aplinką, taip pat nustatoma neteisėtų prisijungimų.
Išvykoje prie prieniečių prisijungė ir keletas Kauno bei Marijampolės verslo atstovų. Dalyvių susidomėjimas, užduotų klausimų gausa patvirtino, kokia aktuali yra vandentvarkos tema, todėl svarbu kuo plačiau edukuoti visuomenę apie pačių žmonių veiksmų įtaką aplinkos, ypač vandens telkinių taršai, ir skatinti socialinę jų atsakomybę.
Kauno PPAR Prienų atstovybės nariai dėkoja UAB „Prienų vandenys“ direktoriui Rimantui Ignatavičiui ir UAB „Birštono vandentiekis“ darbuotojui Audriui Gelčiui už suteiktą naudingą informaciją, o Prienų atstovybės vadovei Linai Dužinskienei ir narystės koordinatorei Larisai Šaltienei – už surengtą išvyką, nenuilstamą Prienų rajono verslininkų telkimą, skatinimą bendradarbiauti ir domėtis vieniems kitų veikla.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *