Tarp nusipelniusių Lietuvos medikų – ir dvi Birštono medicinos bendruomenės narės

Gegužės 2 dieną Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusiame iškilmingame renginyje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys specialiais garbės ženklais apdovanojo daugiau nei 60 šalies gydytojų, slaugytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų. Tarp apdovanotųjų – ir dviejų Birštono reabilitacinio ir sanatorinio gydymo įstaigų atstovės.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys įteikė apdovanojimus gyd. L. Patinskienei ir vyr. slaugytojai R. Brazionienei.

„Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo 2023“ garbės ženklas ir padėkos raštas įteiktas ilgametei Birštono „Tulpės“ sanatorijos direktorei Liucijai Patinskienei. O „Nusipelniusios Lietuvos slaugytojos 2023“ garbės ženklu ir padėka pagerbta Birštono „Eglės“ sanatorijos medicinos vyr. slaugytoja Rasa Brazionienė.
Liucija Patinskienė VšĮ Birštono „Tulpės“ sanatorijai vadovauja nuo 1990 metų. Sanatorijos direktorė, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja yra ne kartą skatinta už profesionalų darbą medicininės reabilitacijos, sveikatinimo srityse, Birštono vardo garsinimą ir aktyvią bendruomeninę veiklą. 2022 metais jai įteikta pirmoji dr. Vytauto Jurgio Meškos premija, kurią įsteigė Birštono savivaldybė.
Liucija Patinskienė nemažai nuveikė medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo srityje diegdama reabilitacinio gydymo metodikas, propaguodama gamtinius sveikatos stiprinimo veiksnius, rūpindamasi inovatyvių paslaugų plėtra, dalindamasi žiniomis ir patirtimi su medikų bendruomene, prisidėdama prie sveikatos politikos formavimo šioje srityje. Jos pastangomis 2013 metais „Tulpės“ sanatorijoje įsteigtas vienintelis Rytų Europoje hemofilija sergančių pacientų reabilitacijos centras. Gydytoja yra ne vieno svaraus, didelės apimties mokslinio leidinio bendraautorė.“„Eglės“ sanatorijos medicinos vyr. slaugytoja Rasa Brazionienė apdovanota už nuopelnus Lietuvos sveikatos sistemai, diegiant inovatyvius vadybos sprendimus, Lietuvos vardo garsinimą, tarpvalstybinių santykių puoselėjimą ir plėtrą, humanitarinę pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos bei jaunosios medicinos profesionalų kartos ugdymą.
Baigusi Kauno P.Mažylio medicinos mokyklą, ji jau 20 metų darbuojasi bendrosios praktikos slaugytoja, iš jų – pastaruosius dešimt metų „Eglės“ sanatorijoje, kurioje rūpinasi bendrosios praktikos slaugytojų posto darbo organizavimu ir koordinavimu, kokybiškų paslaugų teikimu pacientams. Kolegos ją vertina už atsidavimą darbui, kruopštumą, atsakingumą ir atjautą. Rasa Brazionienė dalyvavo ir teikė medicininę pagalbą imigrantų stovykloje Lietuvos pasienyje Varėnos rajone. Už savanoriavimą, darbo organizavimą ir pagalbą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui COVID pandemijos metu jai buvo įteikta sveikatos apsaugos ministro A. Verygos padėka.
Apdovanojimų renginyje medikus pasveikino premjerė I.Šimonytė, sveikatos apsaugos ministras A.Dulkys ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, kurie dėkojo už atsidavimą savo profesijai ir nenuilstamą tarnybą rūpinantis pacientų sveikata, linkėjo savo darbe remtis ne vien vaistais, peiliu ar naujosiomis technologijomis, bet ir nepritrūkti gero žodžio, nuoširdumo, rasti laiko kontaktui su pacientu.
„Birštono versmių“ informacija
Nuotraukos: lrytas.lt

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *