Alytuje sulaikyti asmenys nepilnamečiams pardavinėję „žolę“

Kaip įprastai Alytuje patruliuodami pareigūnai „aplanko“ ir jaunimo pamėgtas vietas mieste. Balandžio 19 d., vakarėjant, Žirgų gatve važiuodami Reagavimo skyriaus pareigūnai, atokiau nuo gatvės, miškelyje, pastebėjo automobilį „Audi 80“, kuriame matėsi sėdintys žmonės. Pareigūnai nutarė patikrinti automobilį ir jo ekipažą. Privažiavus policijos patruliui, automobilyje sėdėję jaunuoliai tikino, kad atvažiavo pabūti gamtoje, pabendrauti, tačiau elgėsi nerimastingai, matėsi, kad yra įsitempę.
Patikrinus 18-metį automobilio vairuotoją ir kartu buvusius 17-mečius keleivius, pas asmenis draudžiamų daiktų rasta nebuvo. Patrulių akį patraukė automobilio viduje buvusi kuprinė, į kurią vis dirsčiojo vienas iš keleivių. Nuojauta neapgavo, kuprinės viduje nepilnametis slėpė, galimai, narkotines ar psichotropines medžiagas, liaudyje vadinamą „žolę“ ir tam skirtą trintuvę, bei elektroninę cigaretę. Kiti ekipažo nariai gynėsi nežinoję, kad draugas turi draudžiamų preparatų.
Pareigūnai sulaikė 17-metį Lazdijų rajono gyventoją, atlikus kratą jo gyvenamojoje vietoje buvo rastas ir paimtas daiktas, panašus į pistoletą.
Toliau aiškintis aplinkybių ir atlikti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti ėmėsi Alytaus apskr. VPK KP organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai. Netrukus buvo nustatytas neseniai pilnametystės sulaukęs asmuo, kuris skatino nepilnametį vartoti kvaišalus. Jaunuolis policijos pareigūnams žinomas, teistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Aštuoniolikmečio alytiškio atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nepilnamečio lenkimo vartoti narkotines ar psichotropines medžiagas. Už šį labai sunkų nusikaltimą vaikinui gresia laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.
Nustatytas ir dar vienas šios grandinės dalyvis, 20-metis alytiškis, kuriam pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti.
Visiems trims asmenims paskirta kardomoji priemonė – registracija Policijos įstaigoje.
Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūra.
Per kelias pastarąsias dienas tai jau ne pirmas atvejis, kai Alytaus apskrityje su narkotinėmis medžiagomis įkliūva nepilnamečiai.
Policijos pareigūnai ragina nepilnamečius sutelkti dėmesį į mokslus, rasti malonių veiklų ir užsiėmimų, kurių nedraudžia įstatymai. Narkotinių medžiagų įgijimas bei platinimas gali turėti rimtas pasekmes ir sugadinti jūsų gyvenimo kokybę.

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *