Kompostas šiemet „ant bangos“ – ARATC vos spėja jį gaminti

Alytaus regiono atliekų tvarkymo kompostavimo aikštelėse – darbymetis, kokio nebuvo. Ir gyventojai, ir įmonės važiuoja pirkti komposto – pigios bei vertingos trąšos, kurios pavasarį reikia ir daržams, ir sodams, ir gėlynams.
Daugiausia pirkėjų sulaukiama Alytaus rajone esančioje Takniškių kompostavimo aikštelėje, kur galima įsigyti ir iš žaliųjų atliekų pagaminto komposto – jo kaina 19, 97 Eur už toną, ir maisto atliekų komposto – kaina 8 eurai už toną.
Pastebima, kad šiemet labai išaugo būtent iš maisto atliekų pagaminto komposto paklausa. Šis kompostas yra vertingesnis, jame daugiau mineralinių medžiagų, tačiau, kaip ir kiekviena naujovė, susiduria su įvairiomis psichologinėmis žmonių nuostatomis, kurios pamažu nyksta, ir vis daugiau pirkėjų renkasi būtent maisto atliekų kompostą.
Visas Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre pagamintas kompostas yra valomas, sijojamas modernia technika, kad jame būtų kuo mažiau priemaišų. Bet jų kiekis labiausiai priklauso nuo to, kaip gyventojai išrūšiuoja atliekas: kuo jos geriau išrūšiuojamos, tuo mažiau priemaišų galutiniame produkte.
Kiekvienos komposto partijos mėginiai yra tiriami Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Agrocheminių tyrimų laboratorijoje. Jų rezultatai patvirtina, kad kompostas yra kokybiška natūrali trąša, puikiai pakeičianti chemines trąšas.
Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro kompostavimo aikštelėse, esančiose Birštone, Saulėtekio g. 23, Druskininkuose Gardino g. 100, Lazdijuose Gėlyno g. 23, Prienuose Pramonės g. 3, Prienų rajone Jiezno seniūnijoje, Juodaviškių kaime, Povų g., Varėnoje Geležinkelio g. 65, prekiaujama tik iš žaliųjų atliekų pagamintu kompostu.
Takniškėse, Druskininkuose ir Prienuose esančiose kompostavimo aikštelėse dirba ir pakrovimo technika. Kitose aikštelėse komposto reikia pasikrauti patiems.
Visos kompostavimo aikštelės dirba ir šeštadieniais. Jų adresai, kontaktai ir darbo laikas skelbiamas Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro svetainėje https://www.aratc.lt/kompostavimo-aiksteles/.
Norėdami įsigyti didesnį komposto kiekį, pateikti specialų užsakymą ne buitinėms reikmėms, kreipkitės justas.marcinskas@alytausratc.lt, tel. 8 (616) 81016.  Dėl komposto atvežimo paslaugos kreipkitės egidijus.krickas@alytausratc.lt, tel. 8 (638 62507).
Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *