Birštonas sulaukė prancūzų delegacijos iš miesto-partnerio La Croix en Touraine

Birštono ir La Croix en Touraine savivaldybių merės Nijolė Dirginčienė ir Michele Gasnier.

Povelykinę savaitę Birštono kurorte viešėjo garbūs svečiai iš Prancūzijos. Balandžio 12 d. delegacija, vadovaujama La Croix en Touraine savivaldybės merės Michele Gasnier, lankėsi Birštono savivaldybėje. Kartu su mere atvyko Sylvie Barboux, Jean-Michel Cagnard ir Florence André Olivier.
Birštono savivaldybė bendradarbiavimo sutartį su La Croix-Touraine pasirašė 1995 m. pradžioje. Miestai iki šiol sėkmingai bendradarbiauja kultūros, turizmo, sporto, ekonomikos, aplinkos tvarkymo srityse. Nuo 2002 m. Birštono jaunimas dalyvauja futbolo turnyruose „Europousse“, taip pat susitikimuose, išvykose, konferencijose ir bendrose parodose.
Birštono savivaldybėje delegaciją iš Prancūzijos pasitiko Savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Susitikime taip pat dalyvavo Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, Administracijos direktorė Jovita Tirvienė, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Valentinas Vincas Revuckas, Administracijos skyrių vedėjai, kiti specialistai bei oreivių klubo „Audenis“ vadovas Žydrūnas Kazlauskas.

Po susitikimo su savivaldybės vadovais ir specialistais.

Svečiams buvo pristatyta turizmo ir demografinė situacija, SPA ir apgyvendinimo vietų Birštone pasiūla, užimtumo veiklos. Aptarti bendradarbiavimo aspektai oreivystės srityje.
Atstovai iš Prancūzijos trumpai pristatė kultūrinį projektą tarp Lietuvos ir Prancūzijos, kuris bus organizuojamas 2024 m. rugsėjį–gruodį. Šiuo projektu siekiama, kad programa, grįsta šiuolaikišku požiūriu į istoriją, dabartį ir ateitį, taptų ilgalaikio bendradarbiavimo tarp įvairių Lietuvos ir Prancūzijos kultūros organizacijų, menininkų ir suinteresuotųjų šalių pradžia ir sutvirtintų jau esamas partnerystes. Kultūros srityje Lietuvos kultūros sezoną koordinuos Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos kino centras, Prancūzijoje svarbiausias partneris

Svečiuojantis Nemajūnų dienos centre…

bus Prancūzų institutas Paryžiuje.
Prancūzai lankėsi Birštono įstaigose, kur susipažino su jų veikla ir įgyvendinamais projektais, degustavo dzūkiškas bandas, kopė į aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą, apžiūrėjo kitus lankytinus savivaldybės objektus, susitiko su bendruomenės nariais.
Tikimės, jog svečiams buvo įdomi ir turininga viešnagė mūsų žaliame kurorte!
Birštono savivaldybės informacija

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *