Teismas apgynė „Ekonovus“ teises ginče su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru

Pirmajame etape Kauno apygardos teismas apgynė pažeistas „Ekonovus“ teises ir atkūrė iki pažeidimo buvusią padėtį. Kauno apygardos teismas kovo 27 d. paskelbė sprendimą, kuriuo pripažino negaliojančiomis tarp Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro ir bendrovės „Kauno švara“ sudarytas komunalinių atliekų sraute susidarančių pakuočių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugų teikimo Alytaus regione sutartis.
Kauno apygardos teismas balandžio 4 d. taip pat nusprendė taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir iki teismo sprendimo šioje byloje įsiteisėjimo sustabdė sutarčių galiojimą tarp Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro ir bendrovės „Kauno švara“ dėl komunalinių atliekų sraute susidarančių pakuočių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugų teikimo Alytaus miesto, Alytaus rajono, Birštono, Prienų rajono savivaldybių teritorijose.
Iki neteisėto Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro sprendimo regione pakuočių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas regione teikė bendrovė „Ekonovus“. Bendrovės generalinio direktoriaus Romo Draskinio teigimu, teismas priėmė svarbų sprendimą siekiant apginti viešąjį interesą nuo galimai neteisėtų Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro ir „Kauno švara“ veiksmų.
„Jeigu priėmus sprendimą bendrovė „Kauno švara“ tęstų pakuočių atliekų surinkimą ir vežimą, ji negalėtų išduoti atliekų sutvarkymą patvirtinančių dokumentų. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui nenutraukus neteisėtų veiksmų, gamintojai ir importuotojai, parduodantys prekes, supakuotas į vienkartines pakuotes, negalėtų pasinaudoti mokesčio už aplinkos teršimą lengvata – tai turėtų įtakos pačių prekių kainai, už pakuočių tvarkymą galiausiai turėtų sumokėti gyventojai“, – sako generalinis direktorius.
Anot advokato Giedriaus Abromavičiaus, šis sprendimas – svarbus precedentas panašaus tipo bylose. „Kauno apygardos teismo balandžio 4 d. nutartis, kuria nuspręsta taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir iki teismo sprendimo įsiteisėjimo sustabdyti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro ir „Kauno švaros“ sutarčių galiojimą, yra svarbus sprendimas ir reikšmingas precedentas tokiose bylose. Ši teismo nutartis turi būti vykdoma nedelsiant. Laikinųjų apsaugos priemonių taikymas paprastai reiškia, kad preliminariu teismo vertinimu, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras ir „Kauno švara“ sudarytos komunalinių atliekų sraute susidarančių pakuočių atliekų surinkimo ir vežimo sutartys yra neteisėtos ir negaliojančios nuo sudarymo momento“, – paaiškina advokatas.
Viešuosius pirkimus Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras neskelbiamų derybų būdu vykdė dėl pakuočių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugų Alytaus mieste ir rajone, Birštono, Prienų rajono savivaldybių teritorijose, taip pat – Druskininkų, Lazdijų rajono ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijose, apie kuriuos iki tol šias paslaugas teikusi „Ekonovus“ nebuvo informuota, o vietoj to pasirašyta sutartis su bendrove „Kauno švara“. Viešieji pirkimai neskelbiamų derybų būdu gali būti atliekami tik esant ypatingoms sąlygoms, kurios numatytos įstatymuose.

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *