„Prienų Šilo Taurė 2023“

Praėjusį savaitgalį, t. y. balandžio 1-2 dienomis, Prienų šile vyko tradicinės, kasmetinės orientavimosi sporto varžybos. Pirmą kartą jos vyko dvi dienas. Nors oras ir nelepino, susirinko gausus būrys orientavimosi sporto mėgėjų iš visos Lietuvos. Dalyvavo ir keletas svečių iš užsienio. Iš viso startavo 330 dalyvių. Varžybos vyko 46 amžiaus grupėse bėgte ir kalnų dviračiais. Dalyvių amžius – nuo10 iki 80 metų.
Moterų elito grupėje pirmąją vietą iškovojo Kastė Rutkauskaitė, atstovaujanti Vilniaus klubui „Ąžuolas“. Šauniai pasirodė Prienų „Šilo“ atstovė Indrė Beliūnė, iškovojusi antrąją vietą. Trečią vietą laimėjo Brigita Drazdauskaitė.
Vyrų elito grupėje laimėtoju tapo Vilniaus klubo „Perkūnas“ narys Vytautas Grašys, antras – Mantas Rimkus, klubas „Ąžuolas“ – Vilnius, trečias – Simonas Tamošaitis, klubas „Medeina“ – Kaunas.
Orientavimosi kalnų dviračiais moterų elito grupėje pirmą vietą iškovojo Europos čempionė, Pasaulio taurės vicečempionė, daugkartinė Lietuvos čempionė Gabrielė Andrašiūnienė, atstovaujanti Vilniaus klubui „S-Sportas“. Antra – Renata Paulauskienė, klubas „Medeina“ – Kaunas. Trečia – Justė Umbrasaitė iš Vilniaus klubo „Perkūnas“.
Orientavimosi kalnų dviračiais vyrų elito grupėje pirmą vietą iškovojo Pasaulio taurės vicečempionas, Lietuvos čempionas ir prizininkas Jonas Maišelis, atstovaujantis Vilniaus klubui „Perkūnas“. Nuo jo nedaug atsiliko ir antrąją vietą iškovojo Lietuvos rinktinės orientavimosi sporto bėgte vienas iš lyderių Jonas Vytautas Gvildys, atstovavęs klubui „S-Sportas“, trečias – Julius Juodišius iš Vilniaus klubo „Fortūna“.
Prienų orientavimosi sporto klubo „Šilas“ nariai turėjo suspėti visur – ir organizuoti varžybas, ir dalyvauti jose. Klubo atstovams pavyko iškovoti 6 prizines vietas dviejų dienų sumoje: stipriausių moterų grupėje antrą vietą iškovojo Indrė Beliūnė, Vyrų 35 metų amžiaus grupėje čempionu tapo Vytautas Kamarūnas, o antras šioje grupėje buvo Artūras Aranskis. Vyrų 45 metų amžiaus grupėje trečiąją vietą iškovojo Andrius Valatka, ketvirtas liko Rimvydas Arlauskas. Vyrų 55 metų amžiaus grupėje trečiąją vietą užėmė Gintaras Maciulevičius. Vyrų A (trumpesnėje trasoje) grupėje čempionu tapo Benas Radzivonas.
Keletą prizinių vietų „Šilo“ nariai iškovojo startuodami tik vieną dieną – vaikinų 12 metų grupėje antrąją vietą iškovojo Antanas Arlauskas, 55 metų amžiaus grupėje antras buvo Zenonas Radzivonas, vyrų A grupėje trečias – Pijus Maciulevičius.