Pirmųjų knygų paroda – „Mūsų knygelės“

Mano knygelės dar plonos,
Mėlynos, žalios, raudonos.
Daug piešinėlių dailių,
Paukščių, žvėrelių, gėlių… (J. Marcinkevičius)
Strielčių bibliotekoje vyko popietė, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai, kurios tikslas – įkvėpti skaitymo meilę bei atkreipti dėmesį į vaikų knygas.
Vaikų knygos dienai buvo skirta ir Strielčių ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučių ir jų tėvelių bei grupės auklėtojų viešnagė bibliotekoje. Čia jie susirinko pristatyti pirmą savo knygelių parodą „Mūsų knygelės“. Jau prieš mėnesį auklėtojos Valės Gustaitienės paraginti tėveliai kartu su vaikučiais pasinėrė į užburiantį knygų pasaulį: kūrė, piešė, karpė, klijavo, fantazavo ir parašė pirmas savo knygutes: Jokūbas Matusevičius „Duonos gardėsiai“, Amelija Kleizaitė „Gėlių Žiedai“, Rapolas Šiugždinis „Mašinų paradas“, Tėja Savilionytė „Vitaminų bomba!“, Melita Pusvaškytė „Ledų šalis“, Viltė Meiliūnaitė „Kiškio kelionė“, Domantas Valevičius „Saldu gardu, kaip du medu“. Auklėtoja Marytė Janušauskienė kartu su vaikučiais gamino knygutes „Zuikis“ ir skirtukus knygutėms.
Parodėlės atidarymą pradėjo auklėtoja Valė, pasidžiaugdama vaikučių ir tėvelių kūrybiniais darbeliais, vaikučiai deklamavo eilėraštukus apie knygas, dainavo daineles. Kaip tikri knygų autoriai mažieji kūrėjai pristatė savo knygutes ir buvo pasveikinti gėlytės žiedu.
Bibliotekininkė Daiva Mockevičienė vaikams pasakojo apie Vaikų knygos dienos atsiradimą, jos svarbą, kodėl verta skaityti vaikams, kvietė dažniau lankytis bibliotekoje, kurioje kiekvienas gali rasti daug linksmų, šmaikščių, žaismingų, pamokančių knygų, sukurtų įvairių šalių rašytojų. Knygų skaitymas – nuostabus būdas bendrauti ir prasmingai leisti laiką su vaikais, suteikti jiems žinių, plėsti žodyną, ugdyti vaizduotę. Bibliotekininkė visiems popietės dalyviams padovanojo po knygelę. Po parodos pristatymo visi vaišinosi kiškio pyragu.
Strielčių bibliotekos informacija

Rubrikoje Uncategorized. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *